Okładka przedstawia kolaż różnych wizuerunków jedzenia: truskawek, ryb, kukurydzy, jajek, owoców. Pokazuje również dwie osoby, w tym jedną trzymającą steki na widłach. Na środku widnieje tytuł "Atlas osobliwości kulinarnych" wypisany czarnymi literami z ż

Atlas osobliwości kulinarnych. Przewodnik poszukiwacza smaków

Smakowicie napisany i zilustrowany Atlas osobliwości kulinarnych nie jest książką kucharską. Podzielony na części odpowiadające kontynentom skupia się nie na recepturach dań a historii ich powstania i rozprzestrzeniania się po świecie. Książka przypadnie do gustu zarówno tym, którzy szukają informacji o miejscowych przysmakach przed podróżą, jak i tym, którzy lubią gotować i czytać o tradycjach kulinarnych w różnych zakątkach świata.

W Atlasie osobliwości kulinarnych można znaleźć namiary na lokale gastronomiczne, których próżno szukać w standardowych przewodnikach turystycznych (często są to knajpy bez szyldów, przeznaczone dla wtajemniczonych gości), a także listy produktów do kupienia na miejscu (na przykład guma do żucia o smaku mydła dostępna wyłącznie w Kanadzie czy żelki z chilli – w Meksyku).

Książkę wypełnia szeroko ujęta historia jedzenia, na którą składają się sposoby konserwowania dań, wykorzystanie lokalnych składników czy świąt nierozerwalnie związanych z konkretnymi daniami.

Uwaga: książka zajmie dużo miejsca w bagażu podręcznym, więc lepiej zrobić notatki w domu. A potem już tylko smakować!