Na białym tle szary teleskop, z którego wydostaje się nocne niebo. W lewym górnym rogu napis: "Z głową w gwiazdach. Odkrywamy tajemnice nocnego nieba".

Aktualności Z głową w gwiazdach

Biblioteka Dąbrowa zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Z GŁOWĄ W GWIAZDACH — Odkrywamy tajemnice nocnego nieba, organizowanego z okazji Roku Kopernika.

 

O konkursie
Z głową w gwiazdach to konkurs dla młodych czytelników Biblioteki Gdynia w wieku 4-7 lat. Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: 4-5 i 6-7 lat. Tematyka prac to: nocne niebo i jego tajemnice, czyli wszystko to, co można zobaczyć, obserwując niebo. Technika wykonania pracy oraz jej format dowolne.

Terminy

Prace konkursowe należy dostarczyć do Biblioteki Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73). Czekamy na nie od 31 stycznia do 14 marca 2023. Ogłoszenie wyników konkursu wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 28 marca 2023 o godz. 16.45 w Bibliotece Dąbrowa.

Rok Kopernikański

Tematyka konkursu związana jest z ogłoszeniem 2023 Rokiem Kopernika. W trakcie trwania konkursu Biblioteka Dąbrowa promować będzie literaturę dziecięcą związaną z tematyką kosmosu, wszechświata, astronomii i oczywiście Mikołaja Kopernika.