Zdjęcie przedstawia selfie Piotra Jaconia zwróconego frontem do patrzącej osoby, w okularach.

Aktualności Ważna jest osoba, nie etykieta

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Jaconiem – ojcem, dziennikarzem, autorem wywiadów opublikowanych w książce My, trans.

Porozmawiamy o bohaterkach i bohaterkach książki naszego gościa – ich historiach, codzienności, trudnościach oraz radościach, jakie ich spotykały. Podpytamy Piotra Jaconia o to, jak przygotowywał się do wywiadów, jakie emocje towarzyszyły jemu oraz jego rozmówcom i rozmówczyniom. Razem zastanowimy się na tym, czy współczesną kulturę możemy nazwać inkluzywną, a zatem taką, w której przypominające siebie postacie znajdują wszyscy, a nie jedynie nieliczna, uprzywilejowana grupa osób.
 
Spotkanie poprowadzi Ewa Werda, studentka Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego na linii szwedzkiej, członkini Tęczowego Portu na UG, w którym działa od grudnia, osoba transpłciowa i feministka. Kocham sztukę, daleką północ i równość pod każdym względem.
 
Rozmowa odbędzie się w Bibliotece z Pasją 14 czerwca o godzinie 19:00, po seansie filmowym, realizowanym w ramach projektu „Biblioteka dla każdego”.