Nieokreślone bliżej tło w czarnobiałych barwach. Na nim napisy: "Laureat NIKE 2022 w Gdyni. Spotkanie z Jerzym Jarniewiczem. 25.11.2022, godz. 18:00".

Aktualności Spotkanie autorskie z Jerzym Jarniewiczem

Jerzy Jarniewicz, wybitny tłumacz i translatolog, eseista, krytyk literacki, znawca kontrkultury, pan profesor, dylanofil i beatlemaniak, półgdynianin i w końcu laureat NIKE 2022 pojawi się w Gdyni przy okazji długo wyczekiwanego spotkania autorskiego!

Jarniewicz to jednak przede wszystkim poeta. Jest autorem piętnastu poetyckich książek, z których ostatnia Mondo Cane nominowana była do nagrody Szymborskiej i wyróżniona Nagrodą Literacką Nike.

Najnowsze dzieło poety zbiera fenomenalne recenzje wśród krytyków i czytelników. To książka, w której autor przygląda się rzeczom najważniejszym, jak śmierć czy miłość, a robi to bez patosu i z niespotykaną pokorą. Te wiersze są żywym dowodem na to, że są sprawy tego świata, z którymi mierzyć się może tylko poezja, a każda inna próba zbliżenia do nich jest jedynie uproszczeniem, banałem czy błędem.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 18:00 w kawiarni Kofeina w Gdyni przy ul. Abrahama 41.  Poprowadzi je Dagny Kurdwanowska, autorka i tłumaczka.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem: j.zagdan@gdynia.pl

Wydarzenie organizowane jest przez Bibliotekę Gdynia oraz Miasto Gdynia w ramach projektu Festiwal Miasto Słowa.