Aktualności Spacer historyczny po Działkach Leśnych

Biblioteka Działki Leśne zaprasza na drugi spacer historyczny z dr. Marcinem Szerle w ramach cyklu PonieDZIAŁKI z historią.

21 czerwca, godz. 18.00.
"Dzielnica różnorodności"
Zbiórka pod Biblioteką Działki Leśne przy ul. Warszawskiej 3.
Obowiązują zapisy mailowe: filianr16@bibliotekagdynia.pl, telefoniczne: 58 621 00 13 lub w filii.

Trasa spaceru obejmie dłuższe odcinki ulic Wolności, Tatrzańskiej i Słupeckiej, pozwalając na obserwację różnorodności przestrzennej i architektonicznej dzielnicy. Zaczynając pod Biblioteką Działki Leśne (ul. Warszawska 3) i wracając w jej pobliże, uczestnicy będą mieli okazję poznania niektórych wątków historii dzielnicy, jak również interesujących budynków drewnianych, murowanych, jedno- i wielorodzinnych, według projektów seryjnych oraz indywidualnych.
Spotkanie ma uwrażliwić na pierwotne piękno przyrody oraz architektury, głównie modernistycznej, Działek Leśnych.

Dr Marcin Szerle - historyk, muzealnik i przewodnik turystyczny po Trójmieście. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Kierownik Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni. Od lat bada historię Gdyni, szczególnie wątki sanitarne, medyczne oraz architektoniczne.

Wydarzenie finansowane z funduszy Rady Dzielnicy Działki Leśne.