Aktualności Słuchowiska kryminalne od Halo Kultura

Gratka dla miłośników czytania w formie audio! W ramach naszej współpracy z Halo Kultura mamy przyjemność przekazać Państwu dwa niezwykle wciągające i fenomenalnie zrealizowane słuchowiska kryminalne, których akcja osadzona jest na terenie Trójmiasta!

Pierwsze z nich to Origami - historia dziejąca się w Gdyni. Narodziny psychopatycznego umysłu uwięzionego w ciele małego chłopca, który postrzega otaczający go świat niczym papierową atrapę rzeczywistości. Ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Drugie słuchowisko to Miasto Zamknięte. Autor zabiera nas w mroczny świat inspirowany życiem masowego mordercy Józefa Cyppka - Rzeźnika z Niebuszewa. W metafizycznym kryminale z gatunku noir ruszymy z bohaterem rozwikłać tajemnicę miasta, którego społeczność skrywa przerażającą tajemnicę. Sędzia badający sprawę (alter ego Mirona Białoszewskiego) staje przed dylematem moralnym, jednocześnie odkrywając prawdę o swojej żonie.

Za tekst i realizację słuchowisk odpowiada Jakub Kadinsky. Lektorem jest Piotr Adamow, a nad opracowaniem muzycznym pieczę sprawował Grzegorz Michalik.

Oba słuchowiska, wydane na CD i zatytułowane wspólnie "Gdynia Nocą", będą już wkrótce dostępne do wypożyczenia w filiach Biblioteki Gdynia.

Projekt dofinansowany przez Miasto Gdynia zrealizowany w ramach projektu stowarzyszenia Halo Kultura.