Na czerwonej kurtynie wyrysowana twarz Czesława Miłosza. Na środku biały napis: "Słowa w obrazach zapisane"

Aktualności Słowa w obrazach zapisane

Biblioteka Gdynia zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Słowa w obrazachzapisane, organizowanym przez Stowarzyszenie KACK.

Tematem tegorocznej edycji są Słowa w obrazach zapisane na podstawie twórczości Czesława Miłosza – wybitnego polskiego noblisty. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować prace plastyczne, będące interpretacją wybranych dzieł poety, które znajdują się na liście w regulaminie konkursu. Technika wykonania pracy to kolaż – zachęcamy do twórczego wykorzystania różnych materiałów i technik, aby oddać głębię i różnorodność poezji Miłosza.

Najważniejsze informacje

• Termin nadsyłania prac: do 30 października 2024 roku.

• Adres nadsyłania prac:

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku
    ul. Łowicka 44
    81-504, Gdynia
    z dopiskiem „Konkurs plastyczny”.

• Wymagania: Prace muszą być wykonane wyłącznie techniką kolażu. Każda praca powinna stanowić plastyczną interpretację wybranego wiersza Czesława Miłosza, format pracy A4 lub A3.

Nagrody i wystawa

Zakwalifikowane prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas IX Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2024. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie internetowej Biblioteki Gdynia oraz Stowarzyszenia KACK.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali kończącejIX Przegląd KURTYNA 2024, w dniu 30 listopada br. o godzinie 15:00. Warunkiem otrzymania nagrody jest osobista obecność na gali oraz Koncercie Finałowym.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy inspiracji oraz twórczej pasji w przygotowywaniu prac konkursowych!