Aktualności Podróże w czasie na wyciągnięcie ręki?

Czy macie ochotę na podróż w czasie? Takiej, w której przesuwa się palcem po starej mapie, miejscach, których już nie ma, ulicach, dzielnicach, miastach i województwach, które od dawna mają innych patronów, nazwy oraz zasięg terytorialny?

Na taką wycieczkę nie zabiorą was ani Google Maps, ani nawigacja satelitarna, dotrzecie tam jedynie dzięki składanej mapie, atlasowi czy planowi miasta, wydane nie współcześnie, a kilka lub kilkadziesiąt lat temu. To doskonałe wehikuły, przywołujące wspomnienia dzieciństwa, pokazujące nie tylko urbanistyczne przemiany samego miasta, koncepcji rozwoju miast czy dzielnic, ale również bardziej globalne procesy, w tym wahnięcia politycznego wahadła. To również doskonały sposób, aby uświadomić sobie i prześledzić zmiany zachodzące w naszym regionie na przestrzeni lat, zobaczyć i zadumać się nad tym, co dzisiaj wypełniają ówczesne białe plamy...

Tę sentymentalną podróż możecie rozpocząć w Bibliotece Wiedzy, która posiada w swoich zbiorach ten niezwykły wehikuł czasu interesujące i cenne zbiorów kartograficzne: od historycznych planów Gdyni i Trójmiasta, map regionów Polski i świata po atlasy Morza Bałtyckiego i nieba…i kto wie, cóż jeszcze kryje się w zakamarkach tej Biblioteki?

Zapraszamy na tę niezwykłą podróż i do przeglądania naszych nie tylko książkowych zbiorów!