Aktualności Pasja Miniconu 2023 dobiegł końca

Dziękujemy!!!

W ten weekend – 3 i 4 listopada 2023 – odbyła się 6. edycja festiwalu fantastyki i popkultury Pasja Minicon. Przez dwa dni mieliśmy przyjemność gościć was, waszych przyjaciół a często nawet całe rodziny w progach Biblioteki Gdynia oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. I przede wszystkim za to dziękujemy każdej i każdemu. Wasz entuzjazm, pasja i chęć odwiedzenia nas nawet z drugiego końca Polski sprawia, że było warto tę imprezę zorganizować.

Przez dwa dni wypełnialiście sale na panelach, wykładach, warsztatach, konkursach, występach, graliście z nami w gry planszowe, RPG i larpy, bawiliście się w strefie dziecięcej i na korytarzach, tańczyliście, czytaliście, korzystaliście ze strefy wystawców, a przede wszystkim spotykaliście się z innymi zapaleńcami. W tym roku program całkowicie był robiony od fanów dla fanów, byliście nie tylko uczestnikami, ale i gwiazdami, ekspertami. Pokazujecie, że wystarczy wam przestrzeń, by wypełnić ją prelekcjami, warsztatami i atrakcjami, w czasie których podzielicie się swoimi pasjami z innymi. Dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ekipy, która stała za organizacją całego wydarzenia. Z całego serca dziękujemy grupie Ratel Squad oraz kilkudziesięciu wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, energię i ekspertyzę, żeby impreza się odbyła i przebiegała w sprawny, bezpieczny dla wszystkich sposób. Jesteście cudowni, nie zapominajcie o tym! Bez was to by nie ruszyło.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Gdyni, Urzędowi Miejskiemu w Gdyni, Radzie Dzielnicy Redłowo za objęcie nas patronatem i za wspieranie takich inicjatyw. Gdynia może być dumna, że jest domem dla tak fajnych, międzypokoleniowych inicjatyw, które angażują i aktywizują rzesze młodzieży i młodych dorosłych oraz pozwalają naszym mieszkańcom nieodpłatnie uczestniczyć w fantastycznym, bezpiecznym i wartościowym festiwalu.

Ślicznie dziękujemy Centrum konferencyjnemu PPNT Pomorskie za zaopiekowanie się nami, użyczenie sal i cierpliwość. Razem stworzyliśmy magiczną przestrzeń!

Dziękujemy Gdańskiemu Klubowi Fantastyki, SP34 w Gdyni, Laboratorium Innowacji Społecznych, Europejskiemu Korpusowi Solidarności oraz Centrum Współpracy Młodzieży za pomoc personalną i logistyczną.

Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku, DKK Pomorskie oraz Muzeum Emigracji za wsparcie programowe i promocyjne.

Dziękujemy naszym pozostałym partnerom, za całą waszą pomoc, energię, nagrody dla uczestników czy dodatkowe atrakcje: Polsko-Japońskiej Akademii Nauk Komputerowych, Głowie Pełnej Przygód, Black Box 3 City, Dobra, Rzucaj!, Mangowe.pl, Wydawnictwu Jaguar, Black Monkowi, Fantazmatom, wydawnictwu Hanami, wydawnictwu Kirin, Whosome.pl, Washuuchan, Yaki Kingu, Wydawnictwu Novae Res, magazynowi Torii, LSEG, Konwentom Południowym, Piekarni Sobowidz. Wsparcie każdego z was było naprawdę ważne i zauważalne. Dzięki Wam mogliśmy się wspólnie bawić.

Dziękujemy Emi de Clam za przygotowanie przepięknej grafiki konwentowej! (Musicie przyznać, że znowu jesteśmy najładniejsi.).

(Psssst! Dziękujemy pragnącym pozostać anonimowymi sponsorom nagród. Wasze wsparcie jest tak nieocenione, jak i dyskretne.)

Na koniec dziękujemy też wszystkim twórcom programu: pisarzom, artystom, naukowcom i ekspertom, którzy zgodzili się stworzyć program tego wydarzenia. Część z was odwiedziła nas po raz pierwszy, część nazywamy już przyjaciółmi naszej imprezy. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć coś naprawdę fajnego. Wierzymy, że otwarte dla wszystkich, pełne akceptacji i wzajemnego szacunku wydarzenia od ludzi dla ludzi, od fanów dla fanów, gdzie po prostu wspólnie staramy się jak najfajniej spędzić czas i może czegoś przy okazji się nauczyć, są szalenie ważne dla kondycji całego społeczeństwa.

Dlatego dzięki, dzięki, dzięki! W fandomie siła, bo fandom to przede wszystkim wy!