Aktualności Pasja Minicon 2023

Interesujesz się literaturą fantastyczną? Komiksem? Mangą? Anime? A może uwielbiasz, jak ktoś odkrywa przed Tobą jakieś ciekawe zagadnienia naukowe? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi „tak” – to z pewnością znajdziesz coś dla siebie w trakcie Pasja Miniconu.

Pasja Minicon 2023 odbędzie się po raz szósty, tym razem w dniach 3 i 4 listopada, organizowana przez Bibliotekę Gdynia razem z czytelniczkami i czytelnikami. W tym roku nie zabraknie gwiazd fantastyki – tych już na stałe obecnych na tym literackim nieboskłonie, jak również tych dopiero wschodzących. W programie znalazło się wiele szalenie interesujących paneli, na których będzie można posłuchać artystów, pisarzy, twórców gier, naukowców, terapeutów oraz lekarzy. Prelekcje poprowadzą osoby tak specjalizujące się w danych dziedzinach, jak również posiadające ogromną, specjalistyczną wiedzę. Wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. Weronika Łodyga (pisarka), Marta Kładź-Kocot (pisarka), Michał Gołkowski (pisarz, tłumacz, twórca gier), Maciej Studencki (tłumacz), Aleksandra Mochocka (badaczka gier), Katarzyna Tkaczyk (pisarka, twórczyni gier) oraz Tomasz Rożyński (twórca gier).

Pasja Miniconu jednak nie trzeba przesiedzieć w sali wykładowej – zapewniamy przestrzeń do grania w planszówki, do przebywania ze sobą; w programie znaleźć można również warsztaty, a także rozwijające kreatywność oraz elastyczność myślenia gry narracyjne: RPG oraz larp, przeznaczone tak dla tych doświadczonych, jak i dopiero chcących uczyć się grać.

W trakcie wydarzenia można również skorzystać ze Strefy Wystawców, gdzie swoje dzieła sprzedają artyści i rękodzielnicy.

Pasja Minicon to wydarzenie tworzone przez ludzi z pasją dla wszystkich.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fantastyką, popkulturą, mangą i anime, grosferą, jak i tysiącem innych tematów. Zapewniamy fajną atmosferę, sporo pluszu i niebanalne konkursy.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, ale trzeba wyklikać bilet za pośrednictwem platformy Evenea.

 Szczegóły: pasjaminicon.pl | Facebook | Wydarzenie w aktualnościach