Aktualności Otwarcie Biblioteki Cisowa i spacer z Arkadiuszem Brzęczkiem

Biblioteka Cisowa powraca! Filia otworzy się w nowej lokalizacji - w budynku Przystani Chylońska 237 i będzie oferowała o wiele więcej niż dotychczas. Czytelników zapraszamy na  wielkie otwarcie już 1 marca o godz. 12:00.

Nowa biblioteka dysponuje znacznie większą powierzchnią od poprzedniej. Dzięki temu odwiedzający będą mieli okazje skorzystać ze znacznie bogatszego księgozbioru, który będzie regularnie uzupełniany o nowości wydawnicze. Poza tradycyjnymi książkami, nie zabraknie audiobooków oraz gier planszowych. Zgodnie z hasłem "zostań na dłużej", biblioteka oferować będzie również przestrzeń do relaksu oraz do pracy dla czytelników w każdym wieku. W wypożyczalni znajdzecie ławeczki oraz okrągłe, designerskie siedziska do czytania. Dla ceniących sobie ciszę i spokój mamy również wydzieloną czytelnię na antresoli, z kolei schodząc do podziemia napotkamy specjalne miejsce spotkań w formie klubowej. Latem czytelnicy będą mieli okazję skorzystać ze słońca i czytać książki na sąsiadującym z filią tarasie. W bibliotece znajdziecie również: stanowiska komputerowe z darmowym internetem, wrzutnię do książek, dzięki której będziecie mogli dokonać zwrotu o dowolnej porze oraz już wkrótce studio do nagrywania podcastów!

Warto dodać, że budynek przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy wejściu nie ma żadnych schodów, a w dostępie do pozostałych części budynku pomoże winda. W filii są również ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących i słabowidzących.

1 marca o godz. 12:00 Biblioteka Cisowa otworzy się dla mieszkańców. W dniu otwarcia, filię odwiedzi znany gdyński regionalista Arkadiusz Brzęczek, który poprowadzi autorski spacer po dzielnicy Cisowa. Znawca i badacz historii Gdyni zaprezentuje 11 znanych obiektów i blisko 30 miejsc nie pokazywanych dotąd na żadnym spacerze. Przybliży nam dzieje tego obszaru sięgające nawet 200 lat! Start: godz. 17:00 spod Przystani Chylońska 237. Wstep wolny!

Jednocześnie informujemy Czytelników, że termin zwrotu wypożyczonych w starej Bibliotece Cisowa (ul. Kcyńska 2) książek został automatycznie przedłużony. Będzie można oddać je już w nowej lokalizacji filii.