Logo akcji. Dwie dłonie trzymające niebieską książkę w twardej oprawie. Po prawej stronie widnieje duży napis z nazwą akcji.

Aktualności Mała Książka - Wielki Człowiek!

Biblioteka Gdynia oraz Instytut Książki zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu Mała książka — wielki człowiek!

Dołącz, wraz z dzieckiem, do akcji już dziś! Wystarczy, że posiada ono konto w naszej bibliotece (jeśli nie, można je szybko założyć przy okazji wizyty w dowolnej filii). Na dzieci czeka wiele niespodzianek!

• Dziecko otrzyma wyprawkę czytelniczą w formie Karty Małego Czytelnika oraz książki wraz z broszurą dla rodziców
  • Przy okazji każdej wizyty w bibliotece i wypożyczenia książki, dziecko dostanie małą naklejkę do przyklejenia na Kartę Małego Czytelnika
  • Po uzbieraniu 10 naklejek uczestnik otrzyma imienny dyplom oraz naklejkę Superczytelnika

Idea programu

Kampania społeczna „Mała książka — wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Wierzymy, że „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Czytając swojemu Maluszkowi, wpływasz na jego przyszłość i pomagasz mu osiągnąć sukces.

Naszym zaproszeniem w świat literacki jest wybór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej), pięknie zilustrowany przez małżeństwo artystów – Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, a przewodnikiem po tym świecie – broszura ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka.

Akcja jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (urodzonych w latach 2017-2019).
Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo na poświęconej mu stronie.