Telefon oraz czytnik. Na ich ekranach wyświetla się biały napis "Legimi" na zielonym tle. Urządzenia są na szarym tle. Na dole widnieją logotypy partnerów oraz Biblioteki Gdynia.

Aktualności Kody Legimi w kwietniu 2023

Biblioteka Gdynia oferuje bezpłatny dostęp do LEGIMI czytelnikom posiadającym kartę biblioteczną w naszym mieście i nieposiadającym zadłużeń na koncie. Baza Legimi to dostęp do ponad 160 000 ebooków oraz 50 000 audiobooków i synchrobooków, w tym klasyki literatury, bestsellerów i nowości. W ofercie jest także stale rosnąca baza e-booków w języku ukraińskim, zawierająca aktualnie ok. 1400 tytułów. Uwaga: liczba udostępnianych kodów jest ograniczona.

Kody na kwiecień 2023 roku będziemy wydawać drogą mailową (od 3 kwietnia o godz. 9.00) oraz stacjonarnie — w filiach Biblioteki Gdynia (w godzinach pracy filii, od 3 kwietnia).

Uwaga:

Pobrany przez czytelnika kod musi zostać aktywowany najpóźniej do końca miesiąca, w którym został pobrany. W przypadku braku aktywacji w następnym miesiącu nie będzie można pobrać kolejnego kodu.

Kody Legimi wydawane mailowo

Połowę kodów na marzec będziemy wydawać od 3 kwietnia (poniedziałek), od godziny 9:00. Pamiętaj, że jeden kod można użytkować na dwóch urządzeniach. Podziel się kodem z drugim czytelnikiem!

Aby otrzymać kod, należy wysłać maila na adres: legimi@bibliotekagdynia.pl. W treści maila prosimy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

Uwaga: odpowiemy na wszystkie maile wysłane od godziny 9:00 w dniu 3 kwietnia. Wcześniej wysłane maile nie będą brane pod uwagę!

Prosimy o cierpliwość – weryfikujemy Państwa zgłoszenia w systemie bibliotecznym, dlatego odpowiedzenie na wszystkie wiadomości może zająć kilka godzin.

Prosimy mieć na uwadze fakt, że kody Legimi wydawane w formie mailowej rozchodzą się bardzo szybko. W momencie rozpoczęcia wydawania otrzymujemy do kilkuset maili, dlatego też często dochodzi do sytuacji, w której Czytelnicy, nawet gdy wyślą prośbę chwilę po starcie dystrybucji kodów, otrzymują odmowę.

Kody Legimi w filiach

Połowę kodów na kwiecień udostępnimy czytelnikom w filiach. Każdy czytelnik może pobrać jeden kod miesięcznie.

Kody w filiach wydajemy od 3 kwietnia, w godzinach pracy filii.

Godziny otwarcia filii

Informujemy, że od 1 stycznia 2023 roku godziny otwarcia bibliotek uległy zmianie! Nowy harmonogram otwarcia wygląda następująco:

Poniedziałek: 10:00 - 18:00 | Biblioteka z Pasją: 11:00 - 19:00

Wtorek: 10:00-18:00 | Biblioteka z Pasją: 11:00 - 19:00

Środa: 12:00-16:00

Czwartek: 10:00-18:00 | Biblioteka z Pasją: 11:00 - 19:00

Piątek: 9:00 - 16:00

Sobota: 9:00-14:00 (Biblioteka Obłuże, Biblioteka Śródmieście, Biblioteka z Pasją, Biblioteka Karwiny, Wypożyczalnia Centralna, Biblioteka Wiedzy, Biblioteka Witomino-Radiostacja, Biblioteka Mały Kack)

Partnerstwo z UNICEF

Zakup kodów Legimi w 2023 roku jest współfinansowany z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Бібліотека Gdynia пропонує безкоштовний доступ до LEGIMI читачам, які мають карту бібліотеки в нашому місті і не мають заборгованості за рахунком. Legimi-це доступ до понад 160 000 електронних книг та 50 000 аудіокниг та синхронних книг, включаючи літературну класику, бестселери та новинки. Примітка: кількість загальних кодів обмежена.

Коди на квітня 2023 року будуть висилатися електронною поштою (з 3 квітня о 9.00) та стаціонарно — у філіях бібліотеки Гдині (у години роботи філії, з 3 квітня ).

Примітка:

Отриманий читачем код повинен бути активований не пізніше кінця місяця, в якому він був отриманий. У разі відсутності активації в наступному місяці ви не зможете отримати інший код.

Коди Legimi, видані електронною поштою

Половину кодів на березень ми будемо видавати з 3 квітня ​ (понеділок), з 9:00. Пам'ятайте, що один код можна використовувати на двох пристроях. Поділіться кодом з іншим читачем!

Щоб отримати код, надішліть електронний лист на адресу: legimi@bibliotekagdynia.pl. Будь ласка, вкажіть ваше ім'я та номер бібліотечної картки.

Примітка:Ми відповімо на всі листи, надіслані з 9:003 квітня. Раніше відправлені листи не будуть розглядатися!

Будь ласка, будьте терплячі - ми перевіряємо ваші заявки в бібліотечній системі, тому відповідь на всі повідомлення може зайняти кілька годин.

Майте на увазі, що коди Legimi, видані електронною поштою, поширюються дуже швидко. На момент початку випуску ми отримуємо до кількох сотень електронних листів, тому часто виникає ситуація, коли читачі, навіть коли вони надсилають запит через деякий час після початку розповсюдження коду, отримують відмову.

Коди Legimi в філіях

Половину кодів за квітня ми будемо видавати читачам у філіях. Кожен читач може отримати один код на місяць.

Коди в філіях видаються з 3 квітня, в робочий час філії.

Години роботи філії

Зверніть увагу, що з 1 січня 2023 року години роботи бібліотек змінюються! Новий графік відкриття виглядає наступним чином:

Понеділок: 10:00 - 18:00 | Biblioteka z Pasją: 11:00 - 19:00

Вівторок: 10:00-18:00 | Biblioteka z Pasją: 11:00 - 19:00

Середа: 12:00-16:00

Четвер: 10:00-18:00 | Biblioteka z Pasją: 11:00 - 19:00

П'ятниця:9:00 - 16:00

Субота:9:00-14:00 (Biblioteka Obłuże, Biblioteka Śródmieście, Biblioteka z Pasją, Biblioteka Karwiny, Wypożyczalnia Centralna, Biblioteka Wiedzy, Biblioteka Witomino-Radiostacja, Biblioteka Mały Kack)

Електронні книги, аудіокниги та статті українською мовою

З кодами Legimi з бібліотеки Гдині читач отримує можливість не тільки читати електронні книги, а й слухати аудіокниги і використовувати синхронні книги. У пропозиції також постійно зростаюча база електронних книг українською мовою, що містить в даний час близько 1400 найменувань.

Партнерство з ЮНІСЕФ

Купівля кодів Legimi фінансується спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.