Aktualności Kalendarium Biblioteki Wiedzy #3: 9 września

9 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Urody.

Trudno jednoznacznie zdefiniować urodę. Bowiem to, co dla jednych decyduje o urodzie, dla innych może nie mieć większego znaczenia. Zarazem uroda jest czymś ponadczasowym, zwracano uwagę i dbano o nią już w starożytności, poszukując sposobów na jej pielęgnowanie.

Choć ponadczasowy, to jednak kanon urody zmieniał się w poszczególnych epokach. Na przestrzeni stuleci zmieniały się trendy kobiecej urody, a także sposoby jej pielęgnowania. Przez wieki uroda była zdecydowaną domeną kobiet. Obecnie jednak po kosmetyki i różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne sięgają również mężczyźni.

Obchodzone 9 września święto stanowi doskonałą okazję dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni do zapoznania się z książkami znajdującymi się w zbiorach Biblioteki Wiedzy omawiającymi różne kwestie związane z urodą. Poniżej kilka propozycji.

Autor: Krzysztof Chalimoniuk | Biblioteka Wiedzy