Aktualności Janusz Leon Wiśniewski i Ewelina Wojdyło - spotkanie autorskie

22 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim oraz Eweliną Wojdyło. Rozmowę wokół książki "Nowa Zelandia. Podróż przedślubna" poprowadzi Marta Tymińska.
 
Wydarzenie odbędzie się na scenie Parku Kilońskiego, który zlokalizowany jest 3 minuty spacerem od Biblioteki Chylonia przy ul. Opata Hackiego 33:
pomiędzy ulicami: Morską, Chylońską i Wiejską.
 
W razie burzy, spotkanie zostanie przeniesione do Biblioteki Chylonia, z zachowaniem reżimu sanitarnego (15 osób na spotkaniu).
 
O książce:
Nowa Zelandia – jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom państw świata. Premierką została tu kobieta po trzydziestce, tutaj kręcono Hobbita, tylko tu mieszka ptak kiwi, a na jednego człowieka przypada sześć owiec. Para podróżników – zakochani w sobie sceptyczny naukowiec (doktor habilitowany chemii), a przy tym poczytny pisarz, i humanistka chłonąca świat wszystkimi zmysłami, pasjonatka życia. Gdy ona opowiada o zapierających dech w piersiach odcieniach krajobrazu, jego fascynuje skład chemiczny basenów błotnych. Są niczym ogień i woda, niebo i ziemia. Ale łączy ich wspólne patrzenie w tym samym kierunku. Ta książka wypełniona jest maoryskimi legendami oraz opowieściami o przyrodzie i kulturze, o tradycyjnym maoryskim tańcu haka i tatuażach mako, o rybach lucjanach oraz o najpiękniejszych szczytach gór, które kąpią się w chmurach.
 
To książka o korzystaniu z życia pełną piersią. O doznawaniu i smakowaniu. O parzeniu sobie stóp gorącą ziemią, ogłuszającym huku wodospadu i niespotykanych nigdzie indziej odcieniach błękitu i zieleni. O nieznajomych dzielących się swoimi fascynującymi życiorysami i tubylcach zachwalających lokalne atrakcje. O łapaniu chwili. I o matematyce związku: szczęściu, które się mnoży, i kłopotach, które się dzieli.
(opis za Wydawnictwo Wielka Litera)
 
Wydarzenie można śledzić na Facebooku TUTAJ
 
Spotkanie zostanie sfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.