Aktualności Gdyńskie opowieści z dreszczykiem

Biblioteka Wiedzy (ul. Świętojańska 141) zaprasza na opowieści z dreszczykiem ujęte w wykład pt.: "Zjawy, ogniki, dreszcze - gdyńskie historie". Paranormalną prelekcję wygłosi Michał Miegoń 3 listopada o godz. 17.30.
 
Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Bibliotece Wiedzy (ul. Świętojańska 141), ale będzie go można wysłuchać także on-line - na Facebooku Biblioteki Gdynia.
 
 Począwszy od legend o błędnych ognikach, a skończywszy na mrożących krew w żyłach historiach o zjawach w okolicach dawnych cmentarzysk - Gdynia przyciąga miłośników tego, co paranormalne i nieznane. Przekazywane z pokolenia na pokolenie historie o wizycie UFO w gdyńskim porcie do dziś inspirują autorów książek i artystów. Nawiedzone wille wciąż są odwiedzane przez badaczy innych wymiarów.
 
Dlaczego Gdynia jest wyjątkowym miastem pod względem paranormalnych zjawisk w skali krajowej? Które z miejskich legend można łatwo podważyć? Które zaś mają w sobie ziarnko prawdy lub dzięki relacjom świadków są omawiane wśród zagranicznych naukowców? Przygotujcie się na opowieści z dreszczykiem!
 
Wykład poprowadzi Michał Miegoń - przewodnik i animator kultury, pracownik Muzeum Miasta Gdyni, najmłodszy członek Koła Starych Gdynian. Autor cyklu publikacji "Paranormalna Gdynia", które ukazywały się w latach 2017-2018 w Kurierze Gdyńskim.
 
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na spotkanie obowiązują zapisy:
- mailowe: wiedza@bibliotekagdynia.pl
- telefoniczne: 55 622-09-00
- osobiście w filii
 
Fot. Archiwum Dziennika Bałtyckiego. Art. z 24 sierpnia 2006 r.