Na czarnym tle kolorowe, pionowe paski imitujące książki. Pomiędzy nimi dwie białe, rysunkowe postacie, chłopiec i dziewczynka.

Aktualności Ferie zimowe w Bibliotece Gdynia

Uczniowie skaczą z radości, bo 16 stycznia rozpoczynają się upragnione ferie zimowe! Wraz z ich nadejściem pojawia się jednak problematyczne pytanie... Co robić? Tak się składa, że mamy przygotowaną bardzo ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży, więc z Biblioteką nikt nie musi się obawiać, że dopadnie go nuda.

Dwutygodniowe biblioteczne maratony

Kilka naszych bibliotek organizuje dwutygodniowe cykle składające się ze spotkań i zajęć dla dzieci i młodzieży. Rozrywkę uczestnicy będą mieli zapewnioną każdego dnia ferii (z wyjątkiem weekendów), tak więc już teraz możecie odhaczać w kalendarzu to, co zainteresuje Wasze pociechy. Gdzie można skorzystać z oferty?

• W Bibliotece Chylonia, która zaprasza dzieci od 7 do 12 lat na wspólne czytanie połączone z zajęciami plastycznymi. (Tydzień 1 | Tydzień 2)
  • W Bibliotece Wzgórze, gdzie z serii warsztatów kreatywnych i edukacyjnych będą mogły skorzystać dzieci zarówno polsko, jak i ukraińsko oraz rosyjskojęzyczne. Wśród nich weźmiemy udział m.in. w warsztatach o kosmosie, warsztatach tworzenia makatek i poznamy gry podwórkowe z całego świata. (Tydzień 1 | Tydzień 2)
  • W Bibliotece Obłuże, w której odbędzie się cykl spotkań literacko-plastycznych dla dzieci od 7 roku życia, gdzie dzieci wykonają m.in. maski karnawałowe, eko-puzzle czy sowę Hedwigę z Harry'ego Pottera! (sprawdź ofertę biblioteki)
  • W Bibliotece z Pasją w ramach cyklu Ferie bez dramy, na który zapraszamy młodzież powyżej 12 roku życia. Tu znajdzie się coś dla miłośników kultur japońskiej i koreańskiej, dla tych, którzy chodzą na konwenty oraz fanów Wednesday Addams i filmów Tima Burtona! (Tydzień 1 | Tydzień 2)

Spektakle teatralne

Uwielbiane przez rodziców i dzieci teatrzyki będą z nami w tegoroczne ferie. Szykujcie się na trzy spektakle!

Warsztaty kreatywne

Oprócz warsztatów organizowanych w ramach bibliotecznych maratonów feryjnych opisanych powyżej, zajęcia z rękodzieła odbędą się także w innych filiach. Może traficie na wydarzenie akurat w swojej pobliskiej bibliotece?

Warto zaznaczyć, że w wymienione warsztaty będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

Coś dla młodych umysłów ścisłych

Rękodzieło, teatry, literatura... to dobre dla humanistów. A co z uczniami, którzy lepiej odnajdują się w zadaniach technicznych? Dla nich też mamy coś baaardzo interesującego.

To nie wszystko!

Mamy tego więcej! Jest jeszcze coś dla graczy oraz dla... miłośników Kubusia Puchatka!

• Dzień Kubusia Puchatka — quiz - 18 stycznia w godz. 12:00-16:00 w Bibliotece Grabówek
  • Let's play!- rozgrywki gier planszowych w językach polskim, rosyjskim i ukraińskim - 16 stycznia o godz. 16:30 w Bibliotece Śródmieście