Grafika przedstawiająca różnego rodzaju ubrania na żółtym tle. W środku jest czarny napis: "Zapomniane ubrania wspierają Gdyński Most Nadziei #WGDYNI.  www.gdynia.pl/tekstylia. 1zł z każdego przekazanego kilograma wesprze fundację Gdyński Most Nadziei.

Aktualności Charytatywna zbiórka odzieży

Biblioteka Gdynia nie ustaje w czynieniu dobra i sprawianiu, by otaczający nas świat był lepszym miejscem. Po udanej zbiórce na rzecz WOŚP przystępujemy do kolejnych działań charytatywnych. Tym razem rozpoczynamy akcję zbiórki odzieży w kooperacji z Urzędem Miasta Gdynia oraz marką Ubrania Do Oddania.

Od 1 lutego w wybranych filiach Biblioteki Gdynia znajdują się specjalne boxy, do których możecie Państwo przynosić niepotrzebne tekstylia. Zebrana odzież zostanie odebrana przez przedstawicieli Ubrań Do Oddania, a następnie sprzedana. Za każdy zebrany w bibliotekach kilogram odzieży przekazana zostanie złotówka na rzecz Fundacji Gdyński Most Nadziei.

Co zbieramy?
Niepotrzebne, ale czyste:

• ubrania: damskie, męskie i dziecięce
  • akcesoria, np.: paski, torebki, czapki, szaliki
  • buty połączone w pary
  • tekstylia domowe, np.: obrusy, koce

Filie biorące udział w akcji:

• Biblioteka Mały Kack (ul. Łowicka 51)
  • Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113)
  • Biblioteka Pustki Cisowskie (ul. Chabrowa 43)
  • Biblioteka Pogórze (ul. Porębskiego 21)

Informujemy, że Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6), która brała udział w akcji, NIE PRZYJMUJE WIĘCEJ DARÓW ze względu na brak miejsca do składowania odzieży! Prosimy o dostarczanie darów do innych filii.

Zbiórka potrwa do 30 czerwca 2023. Działanie organizowane jest w ramach projektu Gdynia w klimacie.

O beneficjentach

Fundacja Gdyński Most Nadziei powstała w 2006 roku, z potrzeby niesienia pomocy osobom po diagnozie nowotworowej oraz ich bliskim. Jej celem to wsparcie psychologiczne, merytoryczne oraz informacyjne, dedykowane osobom chorym onkologicznie oraz ich bliskim. Równie ważna jest dla nas edukacja w zakresie profilaktyki nowotworowej. Fundacja to jedyna w Gdyni organizacja pozarządowa, realizująca założenia Ogólnopolskiej Sieci Akademii Walki z Rakiem, oferując pomoc i wsparcie psychologiczne, mieszkańcom naszego miasta oraz regionu.

Fundacja jest także autorem i głównym realizatorem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra.