Aktualności Broadway nad Bałtykiem: złota era Jerzego Gruzy

Zapraszamy na drugą część ilustrowanej opowieści Sławomira Kitowskiego o niezwykłych sukcesach i barwnej historii Teatru Muzycznego w Gdyni. Transmisja prelekcji będzie dostępna na profilu FB Biblioteki Gdynia.

Po przedstawieniu pierwszej części opowieści o pionierskiej erze Danuty Baduszkowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni*, autor albumu „Musicale, operetki, wodewile” przedstawi dalsze dzieje teatru.

Bohaterem tego odcinka będzie Jerzy Gruza - twórca największych sukcesów artystycznych teatru w historii. Sławomir Kitowski, współpracownik reżysera i dyrektora w latach 80., opowie o źródłach niezwykłych sukcesów i kulisach realizacji światowych hitów musicalowych na gdyńskiej scenie, takich jak: „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady”, „Jesus Christ Superstar”, „Les Miserables”, „Człowiek z la Manchy”.

Sławomir Kitowski urodził się, mieszka, pracuje i tworzy w Gdyni. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Projektantów, założyciel i właściciel Wydawnictwa Alter Ego. Autor i wydawca książek o rodzinnym mieście, z których najbardziej znana to „Gdynia. Miasto z morza i marzeń”. Znawca dziejów miasta, a także historii Teatru Muzycznego. Autor, współautor i redaktor programów teatralnych, plakatów i albumu „Musicale, operetki, wodewile” wydanego na 50-lecie Teatru Muzycznego w Gdyni.

* Nagranie spotkania pt.: "Tajemnice Teatru Baduszkowej" można obejrzeć TUTAJ:

Spotkanie finansowane z budżetu Rady Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana