Aktualności Biblioteki otwarte od 6 kwietnia

Informujemy naszych Czytelników, że we wtorek 6 kwietnia filie Biblioteki Gdynia zostaną ponownie otwarte. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności: ograniczenie czasu pobytu do minimum oraz stosowanie masek, rękawiczek ochronnych i dezynfekowanie dłoni.

Ze względów bezpieczeństwa dostęp do regałów będzie zamknięty. Wypożyczane książki będą podawane Czytelnikom przez bibliotekarzy przy stanowisku wypożyczeń. Zachęcamy do składania zamówień przez konto czytelnika oraz zamówień telefonicznych, a przede wszystkim do korzystania z Książkomatu przy Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15), co jest obecnie najbezpieczniejszą formą wypożyczania.

Przed wizytą w swojej filii upewnij się, czy konkretna placówka jest otwarta. Może się zdarzyć, że filia - z powodu choroby bibliotekarza oraz kwarantanny całego zespołu - będzie zamykana z dnia na dzień.

BIBLIOTEKA CISOWA (ul. Kcyńska 2) jest NIECZYNNA od 12 do 16 kwietnia.
BIBLIOTEKA WZGÓRZE (ul. Biskupa Domonika 3) jest NIECZYNNA od 13 do 16 kwietnia.

Niezależnie od otwarcia, termin wypożyczenia zbiorów został przedłużony do 4 maja, zatem czytelnicy, którzy nie chcą odwiedzać biblioteki w tym trudnym czasie, mogą poczekać z odwiedzinami.

Godziny otwarcia filii:

Poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 12.00 - 19.00.
(przerwa sanitarna o godz. 15.00 - 16.00).

Środa 12.00-16.00
(bez przerw)

Piątek w godzinach 9.00 - 16.00.
(przerwa sanitarna o godz. 12.00 - 13.00).

W soboty biblioteki nieczynne.

Organizacja pracy bibliotek

W przestrzeni bibliotecznej zapewnione zostaną środki dezynfekcyjne dla czytelników oraz wyznaczone miejsce do wypełniania kart zapisu.

Czytelnicy nie mogą poruszać się między regałami. Książki będzie podawał bibliotekarz przy stanowisku wypożyczeń.

Wyłączone z użytku są czytelnie, sale komputerowe, usługi ksero, sprzedaż napojów i gadżetów.

Wydarzenia literackie i edukacyjne odbywają się wyłącznie on-line.

Do biblioteki nie można wprowadzać zwierząt.

Biblioteka nie przyjmuje darów na bookcrossing.

Wypożyczanie zbiorów

Czytelnicy mogą zamawiać zarówno dostępne, jak i wypożyczone zbiory przez konto biblioteczne online. O możliwości odbioru zamówienia czytelnik zostanie poinformowany drogą mailową.

Zamówienia można składać także telefonicznie. Numery do poszczególnych filii znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Biblioteki.

Ewentualne opłaty - w miarę możliwości - prosimy dokonywać w sposób bezgotówkowy: przelewem.

Czytelnicy proszeni są o  zachowanie 1,5-metrowego odstępu od siebie nawzajem.

Zwrócone książki przechodzą 3-dniową kwarantannę, zanim trafią do kolejnego Czytelnika.

Wyłączone z wypożyczeń pozostają gry.

W trzech filiach: Bibliotece z Pasją, Bibliotece Obłuże i Bibliotece Dąbrowa testujemy wypożyczanie gier planszowych. Ponieważ zwracane zbiory trafiają najpierw na kwarantannę, elementy gier będą liczone dopiero po upłynięciu czasu kwarantanny. W związku z tym prosimy osoby wypożyczające gry planszowe o wypełnienie dodatkowego formularza kontaktowego - będziemy się kontaktować w wypadku braku kompletności zwracanych pozycji.