Czarne tło. Kolorowe gwiazdki. Na środku abstrakcyjny, kolorowy duży napis "32. finał". U góry niebieski napis: "2024". W prawym, dolnym rogu serduszko WOŚP. Na dole kolorowy napis "Pomagamy, bo potrafimy to robić".

Aktualności Biblioteka Gdynia gra razem z WOŚP!

Już po raz siódmy Biblioteka Gdynia łączy siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W 2024 roku Orkiestra gra pod hasłem: "Płuca po pandemii". Zbiórka środków na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych już trwa, a wsparcia możecie udzielić również przy okazji wizyty w Bibliotece.

Jak co roku Biblioteka angażuje się w działania WOŚP. Cieszymy się, że możemy pomagać, ale nie zrobimy tego bez wsparcia naszych dobrodusznych czytelników.

W jaki sposób można pomóc w Bibliotece?

  • W Bibliotece Śródmieście stoi już oficjalna puszka WOŚP, do której możecie Państwo wrzucić datek przy okazji wypożyczania książek, czytania prasy czy słuchania winyli
  • Tradycyjnie już, w sobotę 27 stycznia 2024 w godz. 10:00-13:00, odbędzie się charytatywny kiermasz książek w Bibliotece Śródmieście. Zasady są proste: wybieracie Państwo książkę, płacicie tyle, ile uważacie Państwo za słuszne, a my przekazujemy cały dochód ze sprzedaży na rzecz WOŚP
  • Możecie też Państwo wziąć udział w specjalnej, charytatywnej aukcji Allegro. Zwycięzca będzie miał okazję poznać naszą bibliotekę od kuchni. Zwiedzi najważniejsze działy naszej sieci, a także oprowadzony zostanie po podziemnych magazynach dawnej Czytelni Naukowej, które skrywają zbiory specjalne: najstarsze i najcenniejsze książki i czasopisma, które nie są na co dzień dostępne w filiach bibliotecznych. Przy okazji pozna historię Biblioteki Gdynia (instytucję założono w 1935 roku) i jej najstarszych filii.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji dotyczących naszego wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mediach społecznościowych i na stronie www Biblioteki Gdynia.

Grajcie razem z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej! 32. Finał WOŚP odbędzie się już 28 stycznia!