Aktualności Anatomia pisania z Igorem Jarkiem!

Czy czekają na wenę? Przy jakim biurku pracują? O której zasiadają do pisania? Co im przeszkadza, a co pomaga w tworzeniu? Ruszamy z cyklem „Anatomia pisania”, w którym zabieramy Was do domów i pracowni pisarek i pisarzy, żeby opowiedzieć o tym, jak pracują.

Drugie z cyklu spotkanie już 5 maja o godzinie 18.00, a jego bohaterem będzie Igor Jarek, autor m.in. nominowego do Paszportów Polityki „Halnego”.
Całość transmitowana na żywo na Facebooku Biblioteki Gdynia.

Autorowi pytania zadawać będzie Olga Kowalska, blogerka z WielkiBuk.com i oczywiście Państwo.

Igor Jarek – jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych twórców, ur. w 1989 roku w Katowicach. Autor trzech komiksów, stworzonych wraz z żoną, graficzką Judytą Sosną: „Słowacki”, „Spodouści” i „Czarna studnia” (wyd. Kultura Gniewu). Zadebiutował poezją – w 2008 roku został laureatem konkursu im. Krzysztoda Kamila Baczyńskiego z książką poetycką „Różyczka”. Wydał także wiersze zebrane w tomie „Białaczka”. „Halny” (wyd. Nisza) jest jego debiutem prozatorskim, z którym w 2020 roku znalazł się w finale Paszportów Polityki. Nie ukończył liceum, jego doświadczenie zawodowe obejmuje pracę górnika w KWK Staszic, Wielką Brytanię i prace dorywcze. Tata 5-letniej Igi. Mieszka z rodziną w Nowej Hucie.

Olga Kowalska – absolwentka filologii polskiej i romańskiej. Od 2012 roku autorka bloga literackiego i kanału YouTube http://WielkiBuk.com.