Aktualności A może nad morze? Z książką!

Biblioteka Gdynia oraz inicjatywa społeczna "A może nad morze? Z książką" serdecznie zapraszają na trzy spotkania ze znanymi autorkami powieści obyczajowych w ramach festiwalu A może nad morze? Z książką! Spotkania odbędą się w filiach Biblioteki Gdynia.

18 lipca 2022 o godz. 17:30, Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113);

Ewa Formella od prawie 40 lat mieszka w Trójmieście, pracowała w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, a obecnie zajmuje się opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Pisze z pasji, a czytanie jest jej drugą naturą, między innymi dlatego książki przejmują panowanie nad jej domem, podobnie jak jej dwa psy.
Spotkanie poprowadzi Aleksandra Żok - organizatorka spotkań w ramach inicjatywy społecznej A może nad morze? Z książką.

25 lipca 2022 o godz. 17:30, Biblioteka Działki Leśne (ul. Warszawska 3);
Spotkanie z Anną Ziobro, autorką m.in. takich pozycji jak: Okruchy samotności, Brakujący obrazek czy Za ścianą ciszy.

Rzeszowianka, pracuje jako tłumacz i korektor tekstów. Fascynuje ją słowo pisane w każdej postaci, dlatego nie wyobraża sobie życia bez laptopa i książek. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się od wierszy, których w domowym archiwum posiada blisko setkę. Najlepiej odpoczywa w górach. Tam też poszukuje inspiracji. Lubi obserwować świat i rozmawiać z ludźmi, choć ma duszę samotnika. (biogram za lubimyczytac.pl)
W maju premierę miała najnowsza książka Anny Ziobro - Moje życie przed Tobą.
Spotkanie poprowadzi Dorota Lińska-Złoch, autorka bloga przeczytanki.pl.

1 sierpnia o godz. 17:30, Biblioteka Wzgórze (ul. Biskupa Dominika 3);
Spotkanie z Anną Sakowicz, autorką m.in. Jaśminowej Sagi czy cyklu Złodziejka marzeń.

Anna Sakowicz pisać zaczęła dawno temu. Podczas studiów (filologia polska) pracowała jako dziennikarka w szczecińskim Punkcie Widzenia. Wiele lat później, już jako doradca metodyczny nauczycieli języka polskiego została redaktor naczelną regionalnego pisma pedagogicznego Wokół Szkolnych Spraw. Jednak pisaniem książek zajęła się od 2014 roku po przeprowadzce do Starogardu Gdańskiego. W międzyczasie powstał też blog Kura Pazurem. Debiutowała zbiorem opowiadań i humoresek, ale wkrótce ukazały się jej powieści obyczajowe. Pisze także dla dzieci.
Autorka mówi o swoim życiu prywatnym: „Jestem mamą dorosłej już córki, żoną najwspanialszego męża na świecie i posiadaczką dwóch kocich łobuzów. Zbieram stare książki i uwielbiam jeździć na rowerze. A pisząc, spełniam swoje życiowe marzenie. Kocham to, co robię i wyciskam życie jak cytrynę, bo mam je tylko jedno”. (biogram za lubimyczytac.pl)
Ostatnią pozycją w dorobku autorki jest Za przyjaźń!, wydana w kwietniu tego roku.

A może nad morze? Z książką to inicjatywa społeczna mająca na celu promowanie czytelnictwa oraz integrację środowiska literackiego. Od 2013 roku organizuje spotkania dla blogerów, pisarzy i wydawców, które cechuje przyjazna atmosfera. W tym roku po raz drugi spotykamy się w internecie podczas dostępnych dla wszystkich użytkowników mediów społecznościowych spotkań autorskich, prelekcji i live'ów.