Aktualności 7 czerwca rusza głosowanie na projekty w ramach BO 2021

287 projektów dzielnicowych oraz 10 projektów miejskich. Spośród tylu sąsiedzkich pomysłów będziemy wybierać te, których realizacji chcemy najbardziej. Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w terminie od 7 do 21 czerwca 2021 roku.

Głosy będzie można oddać wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem platformy, do której przekieruje strona internetowa bo.gdynia.pl. Przed oddaniem głosu należy potwierdzić swoją tożsamość, podając dane identyfikacyjne - numer PESEL oraz imię ojca albo numer karty mieszkańca i imię i nazwisko.

W ramach głosowania można zagłosować na maksymalnie 3 projekty dzielnicowe małe i 3 dzielnicowe duże w jednej, dowolnie wybranej dzielnicy (nie musi to być dzielnica, w której mieszkasz). Ponadto można wskazać maksymalnie 3 projekty miejskie (ogólne) i 3 projekty miejskie w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego (KBO).

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Gdyni, niezależnie od wieku czy obywatelstwa. Jeżeli mieszkasz w Gdyni, ale nie jesteś tu zameldowany/a, nie dopisałeś/aś się wcześniej do rejestru wyborców i nie posiadasz Karty Mieszkańca – nic straconego. Musisz jedynie złożyć pisemne oświadczenie, że jesteś mieszkańcem/mieszkanką Gdyni. Dotyczy to również cudzoziemców mieszkających w Gdyni. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Zagłosuj w bibliotece

Osoby, które nie dysponują dostępem do internetu, a chcą oddać swój głos na projekty BO 2021, mogą to zrobić w czterech filiach Biblioteki Gdynia, przy przygotowanych do tego celu stanowiskach komputerowych i z pomocą pracowników LIS:

Poniedziałki (7, 14, 21 czerwca) w godz. 12.00-15.00
Piątki (11, 18 czerwca) w godz. 9.00-12.00

- Biblioteka Obłuże, ul. Boisko 6
- Wypożyczalnia Centralna, ul. Abrahama 50
- Biblioteka Karwiny, ul. Brzechwy 3/5
- Biblioteka Chylonia -  ul. Opata Hackiego 33

Ostateczne listy projektów Budżetu Obywatelskiego 2021 znajdziesz TUTAJ.

BO 2021 - poradnik dla mieszkańców i mieszkanek - znajdziesz TUTAJ.