Prawdziwy skarb Pirata Groszka. Teatr dla dzieci

Biblioteka Mały Kack

Biblioteka Mały Kack (ul. Łowicka 51) zaprasza dzieci na spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Wędrownego Włóczykij.

Groszek jest dobrym chłopakiem z nadmorskiej wioski. Pech chciał, że jego rodzinne strony zostały splądrowane przez piratów, a najbliżsi porwani przez nich w niewiadomym kierunku. Piraci żądają horrendalnego okupu, na który Groszka nie stać.

Z pomocą przedszkolaków postanawia przebrać się za pirata i udając morskiego nikczemnika, najgroźniejszego ze wszystkich, dołączyć do załogi, odnaleźć bliskich i po cichu ich uwolnić. Niestety - stare morskie wygi szybko orientują się, że Groszek ich oszukuje. Ma za dobre serce, żeby być piratem. Wyśmiewają więc go i nabijają się z niego, a kiedy Groszek nie wypełnia ważnego rozkazu, kapitan statku, złowrogi Rudofutry, pozostawia go za karę na wyspie, na której żyją jedynie zazdrośnie strzegący swych tajemnic Indianie.

Groszek jest załamany. Niedługo, bo niebawem wpada na trop pirackiego skarbu, dzięki któremu będzie mógł zapłacić okup. Niestety! Okazuje się, że na skarb ma też chrapkę kapitan Rudofutry, który okazuje się być niesłychanie wredną i złą małpą (to żadna inwektywa - kapitan naprawdę jest małpą).

Oczywiście, nie ma strachu! Dzięki dzieciom wszystko skończy się dobrze. Groszek zdobędzie skarb i choć rychło straci go w dobrej sprawie, odzyska swoich najbliższych. Kapitan, choć zapadnie w wywołaną indiańską trucizną śpiączkę, obudzi się dzięki dzieciom i dobroci Groszka, przeżywając prawdziwą przemianę.

Dobro zatriumfuje i okaże się, że piraci niesłusznie śmiali się z inności Groszka.

Niejednego bowiem się od niego nauczą.

Teatr Wędrowny Włóczykij tworzy spektakle kameralne, wciągające, mądre, tętniące emocjami i, co ważne dla małego widza, prawdziwie śmieszne.

Odsłonięta kurtyna. Za nią czarne tło i światła. Na środku biały napis: "teatrzyk dla dzieci"

Głośne czytanie + praca plastyczna

09 / 05 / 2024