Piłkarz prowadzący piłkę nożną na murawie boiska.

Aktualności W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch — Malujemy Ruch

Biblioteka Dąbrowa zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch - Malujemy Ruch".

Cel konkursu

Rok 2024 zgodnie z uchwałą Sejmu RP został wybrany Rokiem Polskich Olimpijczyków. Konkurs powiązany jest tematycznie właśnie z tym wydarzeniem. Celem konkursu będzie stworzenie pracy plastycznej dowolną techniką,w dowolnym formacie. Ma ona przedstawiać ulubioną dyscyplinę sportową uczestnika konkursu.

Poprzez organizację konkursu bibliotekarze chcą również zainteresować i zachęcić dzieci do czytania książek o tematyce sportowej.

Zasady

W konkursie mogą wziąć udział czytelnicy Biblioteki Gdynia w wieku 5-8 lat. Na prace czekamy od 1 lutego do 28 marca.  Prosimy o dostarczenie ich do Biblioteki Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73). Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  • 5-6 lat
  • 7-8 lat

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 15 kwietnia o godz. 18.00 w Bibliotece Dąbrowa.

Rok Polskich Olimpijczyków

27 lipca 1924 r., na VIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, drużyna kolarzy torowych w składzie: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk zdobyła srebrny medal. Tego samego dnia brąz w konkursie skoków wywalczył Adam Królikiewicz na koniu Picador. Były to pierwsze medale olimpijskie zdobyte przez polskich sportowców. W 100-lecie tego wydarzenia Sejm ogłosił 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków.