Dyskusyjny klub Rodzica: Dzieci w sieci

Biblioteka Śródmieście

Dzieci w sieci to codzienny obrazek. Dziecko wpatrujące się w ekran smartfona, grające na komputerze, z uszami zatkanymi słuchawkami, na discordzie. To co kiedyś działo się na "na widoku" - oglądanie telewizji, głośne słuchanie muzyki, wiszenie na jedynym w domu telefonie stacjonarnym, zapraszanie znajomych do domu, teraz dzieje się w przestrzeni zupełnie niedostępnej dla osób z zewnątrz. Rodzice widzą tylko jedno - dziecko obecne ciałem i nieobecne duchem i świadomością. Niby w domu, a jednak z dala od niego. Jak przyjmujemy to my, rodzice?

Jak radzimy sobie z brakiem kontroli nad tym, co dociera do dziecka? Obawiamy się nieodpowiednich treści i złych ludzi a jednocześnie mamy świadomość, że sieć nie zniknie z życia, a nawet jest jego integralną częścią. Jak sobie dajesz z tym radę?

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Rodzica. Spotkania odbywają się w formie moderowanej rozmowy, podczas której, wymieniamy się doświadczeniami i dzielimy się obserwacjami dotyczącymi wychowania, bycia rodzicem i odnajdywania siebie w tej roli. Rozmowa przebiega w atmosferze akceptacji i szacunku dla odmiennych poglądów i perspektyw.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Rodzica prowadzi Katarzyna Ratajczyk - tutor, coach, nauczyciel, terapeuta TSR w procesie certyfikacji, mama Trojga.

Warsztaty malowania brzegów książek dla dorosłych

30 / 04 / 2024

Makrama. Warsztaty dla dorosłych