Zapraszamy na cykl warsztatów dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Zajęcia prowadzone będą z inicjatywy Fundacji Wielkie Rzeczy, która za swoje główne cele uważa:
- wzmacnianie niezależności dzieci z niepełnosprawnościami,
- wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży,
- wspieranie rodziców i opiekunów w procesie wychowania i terapii,
- budowanie społeczności i przeciwdziałanie izolacji rodzin,
- tworzenie dostępnych, nieoceniających przestrzeni rozwoju,
- wzmacnianie relacji rodzic- terapeuta/ nauczyciel dziecka,
- tworzenie i testowanie modelu kompleksowego wsparcia dla rodzin, w których wychowują się dzieci z niepełnosprawnościami
Harmonogram warsztatów:
- 13 maja 17.00-18.45 Kto jest w twoim kręgu? Jak świadomie budować sieć wsparcia wokół siebie i dziecka z niepełnosprawnością. Prowadzenie Beata Potocka.
- 20 maja 9.45-11.30 Jak komunikacja buduje samodzielność i rozwija samoświadomość u osób o złożonych potrzebach w komunikowaniu się. Prowadzenie Urszula Kubicka- Formela.
- 27 maja 9.45-11.30 Zdrowie osób w spektrum autyzmu – potrzeby medyczne, zachowania alarmujące i komunikacja w opiece. Prowadzenie dr Agnieszka Wroczyńska.
- 10 czerwca 17.00-18.45 Co naprawdę pomaga dziecku z niepełnosprawnością na drodze do niezależności- rozwój przez pryzmat potrzeb. Prowadzenie Aneta Narloch.