Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu Przejdź do menu pomocniczego
Rozmiar czcionki
Kontrast:
Zwiększ odstępy w tekście:

W małym kinie – filmowa historia Gdyni

27.03.2025
godz. 17:30 – 18:30
Biblioteka Wiedzy

27 marca, na godz. 17:30, Biblioteka Wiedzy zaprasza na trzeci z cyklu seansów filmowych zatytułowanych „W małym kinie”.  Spotkania cyklu „W małym kinie” będą biletowane ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Bilety na marcowy seans będzie można odbierać bezpłatnie w Bibliotece Wiedzy od 10 marca.

Podczas marcowego spotkania pokazane zostaną filmy z lat 50., 60. i 80. XX wieku. Fragmenty te ukazują życie codzienne gdyńskiego portu, pracę gdyńskich rybaków, regaty sportowe, wydarzenia z dziejów Polskiej Marynarki Wojennej i Handlowej, szkolnictwa morskiego, jak np. naukę przyszłych oficerów i marynarzy oraz uroczystości na „Darze Młodzieży”. Życie gospodarcze miasta pokazane zostanie na przykładzie funkcjonowania gdyńskiej Izby Arbitrażowej Bawełny i wydobywania wraku „Gneisenau”. Poznać będzie można także różne uroczystości, jakie miały miejsce w tych latach w Gdyni, np. Dni Morza, czy wizyty zagranicznych okrętów, obchody Dnia Zwycięstwa czy informacje o XII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Spotkania poprowadzi Krzysztof Chalimoniuk z Biblioteki Wiedzy, autor facebookowych cykli Z archiwum Biblioteki Wiedzy oraz Oczy i uszy Gdyni, a także prowadzący podcastu Morskie opowieści – rozmowy o Gdyni, realizowanego przez naszą Bibliotekę. 

Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia
kino-wiedza

Tutaj możesz zgłosić szczególną potrzebę