WiTOMIno GRAJ - Głowa Pełna Przygód

Biblioteka Witomino

•    Tytuł Sesji: Ręce do pracy.

•    Osoba Prowadząca: Bart

•    System: Vaesen. Mityczne istoty.

•    Założenia scenariusza: Scenariusz został przygotowany z myślą o osobach dopiero zaczynających gry fabularne. Niemniej, te osoby, które już doświadczenie posiadają, tez odnajdą w nim coś dla siebie.

•    Wiek: 18+

•    Liczba osób grających: 4

•   Czas trwania sesji: do 4h

•   Tematy niekomfortowe: Samobójstwo, wykluczenia społeczne, przemoc, uzależnienia, elementy body horroru.

•    OPIS

> Ludzie śmiali się gdy młody Hugo oznajmił budowę tartaku oraz zakładu meblarskiego, którego pracę będzie prowadzić jego ojciec Jarl. Gdzie tam! Taki pomysł nie może się udać – mówili mieszkańcy wioski, przechylając kolejny kielich wysokoprocentowego alkoholu. Nędza będzie tobie i rodzinie żłobić epitafium – wtórowali po jego opróżnieniu. Jakież zdziwienie w płuca wieszczom weszło, gdy pomysł i praca Jarla zaowocowała nie małą fortuną. Ambicja wśród pozostałych mieszkańców urosła do poziomu samoczynnego działania. Przecież to takie proste, nam też się uda!
> Mieszkańcy wioski Hasjön nie zdołali jednak nacieszyć się, owocami swojej ciężkiej pracy. Po dwóch dniach budowy nowej karczmy oraz stawianiu rusztowania przy kościele, jednemu z robotników przydarzył się śmiertelny wypadek, który wstrzymał wszystkie prace a te, generują koszty. Wystraszeni oraz przesądni robotnicy, nie ośmielają się wznowić prac budowlanych. Na dodatek zaginął pasterz i duchowa podpora społeczności – ksiądz Thomas. Wioska podniosła obawy o tym, że ktoś rzucił urok na tych którzy chcieli poprawić swój byt.

•    Dodatkowe informacje

> System wspiera opowieść. Rzuty kostkami będą sporadyczne. Kostki, ołówki i gotowe karty postaci, będą dostępne dla Was na sesji. Nie trzeba znać systemu, wszystko wyjaśnię i z chęcią wprowadzę w ten baśniowy świat.

Logo organizatora. Rysunek rozpadającej się głowy. Dookoła napis "Głowa Pełna Przygód"

Spotkania z poezją - Martyna Sarnowska

20 / 05 / 2024