Tydzień Poezji. Slam poetycki

Biblioteka Witomino

Biblioteka Witomino zaprasza na wspólne obchody TYGODNIA POEZJI.

21.03 (18:30):

SLAM POETYCKI prowadzony przez Wojciecha Borosa

Slam jest konkursem poetyckim, opartym na pojedynkach na wiersze, w którym jury jest publiczność. To ona decyduje, który poeta lub poetka przechodzi dalej. Całość jest rozgrywana systemem pucharowym, a więc w efekcie konkurs wygrywa jedna osoba. Publiczność głosuje na poszczególne teksty, używając do tego kartek w dwóch kolorach.

Aby wziąć udział w slamie, należy przygotować przynajmniej pięć wierszy: niepublikowanych drukiem oraz nienagradzanych w innych konkursach. Na prezentację wiersza w danej rundzie przeznaczone są maksymalnie trzy minuty. Konkurs poprowadzi znany gdański poeta Wojciech Boros.

Główna nagroda w slamie wynosi 500 zł. W slamie mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia.

Zapisy: w Bibliotece Witomino 21 marca, przed Slamem.

Na różowym tle odwrócona plecami postać, ubrana w jednoczęściowy strój w kratkę w różnych odcieniach fioletu. Postać przegląda się w lusterku. Jej głowa to głowa kamiennego posągu. Na dole duży biały napis: "Tydzień Poezji"

Star Wars Day

04 / 05 / 2024