Warsztaty tańca zachodniej Afryki z muzyką na żywo

Biblioteka Obłuże

Zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty tańca z zachodniej Afryki, które poprowadzi Maria Graczyk - psycholożka z przygotowaniem pedagogicznym, psychoterapeutka i zespół Nandaloo&Cocodjembe

Warsztaty AFRO DANCE przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, które rozpoczęły już swoją przygodę z tańcem afrykańskim! Na warsztatach uczyć będziemy się choreografii inspirowanych baletem afrykańskim do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djmebe.

TANIEC AFRYKAŃSKI jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego "kontaktu z ziemią" - przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie! Taniec w rytm bębnów jest naturalnym odruchem. Muzyk i tancerz stanowią nierozerwalną część, uzupełniają się i wypełniają nawzajem. Ich "rozmowa" wyrażona przez taniec i muzykę jest najpiękniejszą rozmową bez słów.

Na warsztaty ubierzcie wygodne ubrania, które nie krępują ruchów, tańczymy na boso, weźcie koniecznie uśmiechy i wodę, bo będzie gorąco!!

Obowiązują zapisy!
e-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pl
tel.: 58 625 08 16

Wydarzenie sfinansowane z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków Budżetu Obywatelskiego "Warsztaty kreatywno-edukacyjne w biliotece na Obłużu".

Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, rodziców poprosimy o wypełnienie zgody/oświadczenia na udział dziecka w spektaklu. Przed wydarzeniem prosimy o zapoznanie się z regulaminem Biblioteki na cza COVID.

Soboty z Magiczną Ścianą, grami planszowymi i PS4

06 / 04 / 2024

Magiczna sól

08 / 04 / 2024