Kobiety ze słynnych obrazów

Spotkanie z Iwoną Kienzler

Kim była najbardziej grzeszna Madonna średniowiecza? Kto malował lubieżne służące? Czyje oczy hipnotyzowały Wiedeń? Iwona Kienzler, autorka książki "Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy, modelki, kochanki" zabierze czytelników w krainę światowego malarstwa. Transmisja spotkania na żywo z Biblioteki Wzgórze będzie dostępna na FB Biblioteki Gdynia.

Dlaczego artysta zdecydował się uwiecznić rysy tej a nie innej damy? Czy były to przypadkowe modelki? A może portretowane były żony, córki lub kochanki bogatych sponsorów zamawiających owe obrazy?

Tożsamość niektórych portretowanych wciąż pozostaje zagadką, ale dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak kształtował się niegdyś ideał urody, co nosiły i jak czesały się ówczesne elegantki.

Iwona Kienzler odkryje przed nami tajemnice tajemniczych piękności, które patrzą na nas od stuleci z płócien wielkich mistrzów: Vermeera, Leonarda da Vinci, Rembrandta, Picassa i innych.
Iwona Kienzler - mieszkanka Gdyni, autorka ponad osiemdziesięciu książek – publikacji non-fiction z zakresu historii, jak również leksykonów i słowników. Pisze także reportaże z podróży oraz artykuły dotyczące spraw gospodarczych i historii Polski, a także odwiedzanych przez nią krajów i regionów. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często zapomnianemu lub niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy też będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu.

Wydarzenie współfinansowane z programu Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkania z językiem rosyjskim

22 / 04 / 2024

DKK dla młodzieży w Bibliotece Wzgórze

23 / 04 / 2024