Gordonki - umuzykalnianie wg. Edwina E. Gordona

Biblioteka Pogórze

Biblioteka Pogórze (ul. Porębskiego 21) zaprasza rodziców z dziećmi do 2 roku życia do wspólnej zabawy. Otworzymy się na świat muzyki wg. Edwina E. Gordona - muzyka, teoretyka i psychologa muzyki.

Będziemy wspólnie dla dzieci i z dziećmi śpiewać śpiewanki i rytmiczanki, w różnych skalach, metrach i rytmach. Dzięki prostym sylabom pa, ba, itp. staną się im szczególnie bliskie. W ciszy, która jest niezbędnym elementem, damy naszym dzieciom także możliwość otwartej, twórczej wypowiedzi, jaką jest ich własna improwizacja. Stworzymy piękną możliwość pogłębienia więzi z naszą/mi pociechami. "Dowodem życia jest ruch", damy więc sobie szansę swobodnego ruchu oraz jego koordynacji z oddechem i śpiewem. W roli głównej nasz najważniejszy instrument: ciało i żywy głos.

Zajęcia poprowadzi Milena Ciesielska propagator i praktyk teorii nauczania muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, na wydziale wokalno-aktorskim, pedagożka i instruktorka Gordonowska.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne: +48 58 622 44 43 lub mailowo: filianr4@bibliotekagdynia.pl

Cienie trójki dzieci na zielonym tle.

Witrażowe zakładki z suszonymi kwiatami - warsztaty

22 / 04 / 2024
Biblioteka Pogórze

Warsztaty improwizacji teatralnej dla dzieci