Dziurka od klucza

Biblioteka Wzgórze

Warsztaty haiku dla seniorów

Biblioteka Wzgórze zaprasza 15 i 29 września oraz 6 paźdzernika o godzinie 17.00 na warsztaty haiku dla seniorów - Dziurka od klucza. Warsztaty poprowadzi Gosia Zamorska, poetka haiku.

Lubisz cieszyć się chwilą? Czujesz kontakt z przyrodą? A może fotografujesz? 
Haiku, czyli japońska poezja, jest jak patrzenie przez dziurkę od klucza. Pozwala odkryć na nowo coś, co wydaje nam się oczywiste. Kieruje się przy tym prostymi zasadami: minimalizmem, byciem tu i teraz, fotograficznym spojrzeniem na rzeczywistość. 
W pisaniu haiku liczy się wrażliwość i zmysł obserwacji, czyli cechy, które posiada każdy z nas. Zapraszam Państwa do tej przygody, jaką jest pisanie, szczególnie pisanie haiku, które pozwala cieszyć się światem i daje piszącemu niezwykłe spojrzenie na zupełnie zwyczajne sprawy.

Gosia Zamorska, poetka haiku

Gosia Zamorska - autorka zajęć „Haiku dla dzieci”, założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku. Współpracuje z bibliotekami szkolnymi, prowadząc lekcje biblioteczne z pisania haiku dla licealistów, a także z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Haiku publikowała głównie w japońskich i amerykańskich czasopismach internetowych („Tinywords”, „Asahi”, "Mainichi") i pokazywała na Festiwalu Instalacji Lirycznych w Gdańsku. Prowadziła warsztaty haiku m.in. dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Zredagowała i wydała dwa tomiki zbiorowe, dokumentujące utwory z warsztatów ("Haiku" i "Gdańska Szkoła haiku - wybór wierszy) oraz tomik własnych wierszy  haiku "Dziurka od klucza" (2020).

 

Obowiązują zapisy pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl

 

Wydarzenie sfinansowane z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków Budżetu Obywatelskiego.

 

Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia

Zobacz więcej

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

21 / 09 / 2021
godz. 17:00
Biblioteka Wzgórze

Więcej
Spotkanie autorskie z Pawłem Radziszewskim

Spotkanie autorskie z Pawłem Radziszewskim

22 / 09 / 2021
godz. 18:00
Biblioteka Wzgórze

Więcej
Wszędzie widzę opowieści. Atlas bohaterów i bohaterek

Wszędzie widzę opowieści. Atlas bohaterów i bohaterek

28 / 09 / 2021
godz. 17:00
Biblioteka Wzgórze

Więcej