Aktualności Ubrania każdego dnia. Z czego są nasze ubrania i jak o nie dbać?

18 grudnia o godzinie 14:00 zapraszamy do Biblioteki z Pasją na wykład dotyczący materiałów, z których wykonane są nasze ubrania.

Ekspertka, Jolanta Włodarczyk-Herczyńska, opowie nam o samych tkaninach, które na co dzień nosimy czy przeglądamy w sklepach, rozważając zakup potrzebnej nam akurat części garderoby. W czasie spotkania poznamy również ich rodzaje oraz ich cechy charakterystyczne. Dowiemy się, jak czytać metki, nie jest to bowiem aż tak oczywiste, jak mogłoby się nam wydawać, oraz jak odpowiednio dbać, prać i w jaki sposób najlepiej dbać przy tym o środowisko.

Wykład wieńczy realizowany przez Bibliotekę z Pasją projekt dzielnicowego Budżetu Obywatelskiego Redłowo. Jakkolwiek część działań zostanie już zakończona, niektóre pozostaną z nami na dłużej, na przykład comiesięczna sąsiedzka wymiana ubrań.

Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy: pasja@bibliotekagdynia.pl

Spotkanie odbędzie w reżimie sanitarnym.

Zdjęcie autorstwa marymarkevich.