Aktualności Ruszyły zgłoszenia do Nagrody Literackiej Gdynia 2022

Finał siedemnastej edycji Nagrody Literackiej Gdynia odbędzie się jesienią tego roku. Kapituła oczekuje na zgłoszenia do 31.01.2022.

Potencjalni kandydaci muszą pamiętać, że zgodnie z regulaminem zgłaszane książki muszą być napisane w języku polskim oraz wydane po raz pierwszy w roku 2021. Udział może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 lat, a także wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim. Nagrodą w każdej kategorii jest 50 000 złotych.

Zasady zgłaszania kandydatur określa regulamin dostępny na oficjalnej stronie Nagrody Literackiej Gdynia.

REGULAMIN DOSTĘPNY TUTAJ:

nagrodaliterackagdynia.pl/nagroda/regulamin/

Wszelkich informacji udziela również Sekretarz Kapituły: Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni Natalia Gromow.

e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl

Czym jest NLG?

Nagroda Literacka Gdynia jest przyznawana rokrocznie, od 2006 roku, autorom najlepszych książek wydanych w roku poprzednim. Powstała z inicjatywy Prezydenta Wojciecha Szczurka. Jej celem jest uhonorowanie wyjątkowych dokonań żyjących, polskich twórców.

Fot. Nagroda Literacka Gdynia