Aktualności Organizacja pracy Biblioteki Gdynia w czasie pandemii

Wszystkie filie Biblioteki Gdynia, oprócz Czytelni Prasy Archiwalnej, są czynne i działają według następujących zasad:

Godziny otwarcia filii:

Poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 12.00 - 19.00.
(przerwa sanitarna o godz. 15.00 - 16.00).

Środa 12.00-16.00
(bez przerw)

Piątek w godzinach 9.00 - 16.00.
(przerwa sanitarna o godz. 12.00 - 13.00).

W soboty biblioteki nieczynne.

W każdej filii powstały dwa osobne stanowiska: jeden do zwrotu, drugi do wypożyczania zbiorów.

Czytelnicy mogą poruszać się między regałami - książki będą wydawane przez bibliotekarzy przy stanowiskach.

W przestrzeni bibliotecznej zapewnione zostaną środki dezynfekcyjne dla czytelników oraz wyznaczone miejsce do wypełniania kart zapisu.

Wyłączone z użytku są czytelnie, sale komputerowe, usługi ksero, sprzedaż napojów i gadżetów.

Wydarzenia literackie i edukacyjne odbywają się wyłącznie online.

Do biblioteki nie można wprowadzać zwierząt.

Biblioteka nie przyjmuje darów na bookcrossing.

Wypożyczanie zbiorów

Czytelnicy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności: ograniczenia czasu pobytu do minimum oraz stosowania masek, rękawiczek ochronnych i dezynfekowania dłoni.

Czytelnicy mogą zamawiać zarówno dostępne, jak i wypożyczone zbiory przez konto biblioteczne online. O możliwości odbioru zamówienia czytelnik zostanie poinformowany drogą mailową.

Zamówienia można składać także telefonicznie. Numery do poszczególnych filii znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Biblioteki.

Ewentualne opłaty - w miarę możliwości - prosimy dokonywać w sposób bezgotówkowy: przelewem.

Czytelnicy proszeni są o  zachowanie 1,5-metrowego odstępu od siebie nawzajem.

Zwrócone książki przechodzą 3-dniową kwarantannę, zanim trafią do kolejnego Czytelnika.

Wyłączone z wypożyczeń pozostają gry.

W trzech filiach: Bibliotece z Pasją, Bibliotece Obłuże i Bibliotece Dąbrowa testujemy wypożyczanie gier planszowych od 17 lutego 2021 r. Ponieważ zwracane zbiory trafiają najpierw na kwarantannę, elementy gier będą liczone dopiero po upłynięciu czasu kwarantanny. W związku z tym prosimy osoby wypożyczające gry planszowe o wypełnienie dodatkowego formularza kontaktowego - będziemy się kontaktować w wypadku braku kompletności zwracanych pozycji.