Aktualności Odmrażamy biblioteki od 9 czerwca

Informujemy naszych czytelników, że w związku z poprawą sytuacji pandemicznej i łagodzeniem obostrzeń, od 9 czerwca zmienią się zasady korzystania z filii Biblioteki Gdynia. Skrócona zostanie przerwa techniczna w środku dnia, będzie można korzystać z czytelni oraz wypożyczać gry planszowe. W bibliotekach nadal może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m2. Osoby przebywające w placówce zobowiązane są do zakładania maseczek ochronnych i dezynfekcji dłoni.

Dla ograniczenia czasu pobytu w filiach, zachęcamy do składania zamówień przez konto czytelnika oraz zamówień telefonicznych, a przede wszystkim do korzystania z Książkomatu przy Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15), co jest obecnie najbezpieczniejszą formą wypożyczania.

Przed wizytą w swojej filii upewnij się, czy konkretna placówka jest otwarta. Może się zdarzyć, że filia - z powodu choroby bibliotekarza oraz kwarantanny całego zespołu - będzie zamykana z dnia na dzień.

- Od 14 czerwca - przez okres około 4 tygodni - nieczynna będzie Biblioteka Pogórze. Termin wypożyczenia zbiorów zostanie automatycznie przedłużony.

- Od 28 czerwca do odwołania nieczynna będzie Biblioteka Pustki Cisowskie. Termin wypożyczenia zbiorów zostanie automatycznie przedłużony. Zbiory wypożyczone w Bibliotece Pustki Cisowskie można oddawać w Bibliotece Chylonia Centrum przy ul. Kartuskiej 20 b.

Nowe godziny otwarcia – skrócona przerwa sanitarna

Poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 12.00 - 19.00.
(przerwa sanitarna o godz. 15.30 - 16.00).
Środa 12.00-16.00 (bez przerw)
Piątek w godzinach 9.00 - 16.00.
(przerwa sanitarna o godz. 12.30 - 13.00).
W soboty biblioteki nieczynne.

Osoby przebywające w bibliotece zobowiązane będą do noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk. Ust i nosa nie muszą zakrywać dzieci do 5 roku życia.

Obowiązujące pozostaje ograniczenie, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1osoba na 15m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Przed wejściem do biblioteki umieszczona jest informacja o limicie osób.

Do udostępniania wracają gry planszowe.

Ponownie przyjmujemy dary oraz wznawiamy bookcrossing na filiach.

W bibliotekach będzie można skorzystać z kącików czytelnianych. Wyjątkiem jest BAZA zabaw w Bibliotece Śródmieście.

W większości bibliotek będzie można skorzystać z komputerów – po uprzednim zdezynfekowaniu rąk. Osoby korzystające z komputerów i miejsc w czytelni zobowiązane są do zachowywania między sobą minimum 1,5 m odstępu, wliczają się również do limitu osób przebywających w bibliotece.

Ze zbiorów czytelnianych można skorzystać na miejscu w Bibliotece Wiedzy, po uprzednim kontakcie z bibliotekarzem i rezerwacją zbiorów.

Na miejscu dostępne będą bieżące numery czasopism, archiwalne można wypożyczać do domu.

Wfiliach będzie można skorzystać z usług ksero, wraca również sprzedaż gadżetów.

W czytelniach będzie można korzystać z Play Station i tablic multimedialnych.