Historie z pokładu. Transatlantyki

Biblioteka Wiedzy

W czwartek 14 marca, na godzinę 17:30 zapraszamy do Biblioteki Wiedzy na kolejne spotkanie poświęcone historii Gdyni.

Historia Gdyni to nie tylko historia miasta. To również często zupełnie nieznane, pełne humoru, sensacji i dramatyzmu opowieści o przygodach goszczących w gdyńskim porcie statków, marynarzy i pasażerów. Właśnie im poświęcone będzie spotkanie w Bibliotece Wiedzy zatytułowane "Historie z pokładu". Jego uczestnicy poznają opowieści o  tajemniczych morderstwach i sensacyjnych miłościach. Dowiedzą się o przemytnikach, uciekinierach, nielegalnych emigrantach. Będą świadkami handlu żywym towarem, strajków marynarzy, katastrof, ucieczek ze statków i wielu innych historii, których wiele, w ciągu stuletniej historii gdyńskiego portu, miało miejsce.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Chalimoniuk, który regularnie przygotowuje dla Was nasz fejsbukowy cykl "Z archiwum Biblioteki Wiedzy" oraz „Oczy i uszy Gdyni”. A jego głos możecie usłyszeć w nowej serii podcastów - Śledźcast - realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni.

Przejdź na stronę biblioteki Zobacz wszystkie wydarzenia
Statek z papieru leżący na mapie

Gdynia wielu narodowości

16 / 05 / 2024