Uśmiech na medal – spotkanie autorskie

Wzorem lat ubiegłych Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Gdańsku or­ganizuje kolejną,
XI edycję akcji czytelniczej Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH w wo­jewództwie pomorskim,
pod hasłem „Uśmiech na medal”.

Biblioteka Oksywie zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem i Katarzyną Terechowicz.

Katarzyna Terechowicz
Absolwentka Wydziałów Grafiki i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest grafikiem i autorką (regularnie nagradzanych) scenariuszy filmów dla dzieci. Jej pasją jest ekologia. Kocha wszystkie psy na świecie.
Wraz z Wojciechem Cesarzem napisała m.in. Pamiętnik grzecznego psa, nagrodzonego w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, nominowanego do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczonego na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Wraz z Wojciechem Cesarzem napisała m.in. Pamiętnik grzecznego psa, nagrodzonego w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, nominowanego do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczonego na Złotej Liście Fundacji ABC XXI.

Wojciech Cesarz
Artysta grafik, dyrektor kreatywny i artystyczny w agencji reklamowej. Dyrektor artystyczny wielu tygodników i miesięczników. Zwolennik ekologii. Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka Pamiętnik grzecznego psa zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom.

(Źródło: www.wydawnictwoliteratura.pl)