#pasjapopkultura – warsztaty szydełkowania amigurumi z Agatą Włodarczyk

Amigurumi, choć nazwa może brzmieć nieco egzotycznie, to nic innego jak słodkie, urocze, tworzone szydełkiem i włóczką maskotki. Stanowią wspaniały pomysł na prezent tak dla dużych, jak i dla małych, tym bardziej cenny, iż wykonany własnoręcznie. Nie należą one również do tych prac manualnych, które są szczególnie trudne do wykonania. Wymagają jednak odrobiny cierpliwości i zacięcia do opanowania dwóch-trzech podstawowych ściegów. Ich opanowanie pozwoli również chętnym zapuścić się na głębsze, rękodzielnicze wody w poszukiwaniu nowych wyzwań czy projektów do wykonania. Jednak w czasie naszego spotkania nauczymy się podstawowych splotów niezbędnych do wykonania małej, uroczej ośmiorniczki i spróbujemy ją razem wykonać.

Prosimy o wcześniejsze zapisy:  pasja@bibliotekagdynia.pl