Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Wymień się komiksami, ułóż megapuzzle z Kajkiem i Kokoszem, weź udział w konkursach i skorzystaj z naszej oferty komiksowej, relaksując się na leżaku – to wszystko i o wiele więcej w Bibliotece Wzgórze podczas obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów!

Zapraszamy dzieci do lat 13 do wzięcia udziału w Turnieju Wiedzy o bohaterach komiksu „Kajko i Kokosz”. Chętnych prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem e-mail: b.jasek@bibliotekagdynia.pl

Od godziny 17:00 zapraszamy najmłodszych na warsztaty tworzenia komiksów prowadzone przez wolontariuszy EVS.
Dla starszych dzieci przygotowaliśmy rysunki (comic stripe), z których będzie można stworzyć swoją historię. Najciekawsze interpretacje zostaną nagrodzone. Historie będzie można tworzyć od godziny 15. do 18:00.

aut. Paweł Jaroński

Szczegółowy program imprezy:

• 15:00 – warsztaty mangi dla młodzieży od 12. roku życia
  • 16:00 – wykład: „Podstawy komiksu – skąd się wziął i jak go czytamy?” dra Pawła Gąsowskiego, autora książki „Wprowadzenie do kognitywnej poetyki komiksu”
  • 17:30 – spotkanie autorskie z twórcą rysowanych gier słownych, jaronizmówPawłem Jarońskim
  • 19:00 – audycja komiksowa: czytanie fragmentów przygód Kajka i Kokosza połączone z wizualizacją, w wykonaniu aktora teatru Włóczykij

Wydarzenie organizowane we współpracy z Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy.

Zapraszamy serdecznie komiksowych fanów w każdym wieku!