Jakub Małecki – Pierwsze czytanie s01e01

Napisali, wciągnęli w historie i… zostawili na kacu książkowym. Pisarze. A Ty teraz czekasz z utęsknieniem na ich kolejne dzieła. Wypatrujesz nowej książki. Choćby rozdziału, strony. Choćby zdania. Spokojnie, nie musisz włamywać się do ich komputerów. Wystarczy, że przyjdziesz do Biblioteki Gdynia na Pierwsze czytanie.

Pierwsze czytanie to cykl epizodów literackich, w trakcie których pisarze będą czytać fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Wydarzenie dedykowane jest wielbicielom dobrej literatury, tym, którzy stoją w kolejce po autografy i nie mogą doczekać się kolejnej książki ulubionego autora. Do filii Biblioteki Gdynia zapraszani będą przedstawiciele nowej prozy polskiej. Na pierwszy ogień pójdzie Jakub Małecki. Następni w kolejce są Joanna Bator i Jakub Żulczyk.

Do przeczytania (dotąd) nieprzeczytanego zachęcać pisarzy będzie Olga Kowalska, gdynianka, autorka popularnego bloga i vloga literackiego WielkiBuk.com. Prowadząca spotkania blogerka będzie też rzucała twórcom wyzwania…

SEZON 1, EPIZOD 1

Spotkanie z Jakubem Małeckim – pisarzem nominowanym do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole)

Autor m.in. Śladów, Dżozefa oraz głośnego Dygotu. Laureat nagrody Śląkfa i zdobywca Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nominowany również do Literackiej Nagrody Nike, Nagrody im. Stanisława Barańczaka, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.
Publikował w „Newsweeku”, „Polityce”, „Angorze”, „Miesięczniku ZNAK”, „Nowej Fantastyce” i „Tygodniku Powszechnym”.
W roku 2017 został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach spotkania będzie można przedpremierowo zakupić, niedostępną jeszcze w sprzedaży, najnowszą książkę autora „Rdza”.

Spotkanie będzie relacjonowane na żywo za pośrednictwem fan page Biblioteki Gdynia. Wszystkich, którzy nie mogą przyjść osobiście zachęcamy do oglądania transmisji oraz zadawania pytań autorowi zdalnie.

Prowadzenie spotkania: Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Strona autora: www.jakubmalecki.pl