#pasjapopkultura: Bohaterowie LGBTQ w kulturze popularnej (i konteksty)

Na koniec lutego o Oscara w kategorii za najlepszy film walczyły Tamte dni, tamte noce, opowiadające o romansie nastolatka i akademickiego wykładowcy. W czerwcu w kinach pojawi się film Love, Simon, o licealnej, homoseksualnej miłości. W tym roku ruszył trzeci sezon serialu Shadowhunters, którego najlepiej napisane postacie to Alec i Magnus – para, podobnie jak przywódca wampirzego roju, Raphael, otwarcie aseksulany. W zbierającym dobre recenzje Orphan Black jednymi z ważniejszych bohaterek były Cosima i Daphne, para. W The 100 – Lexa i Clarke. W Zagubionej tożsamości główne skrzypce gra bi/panseksualna Bo. Na spotkaniu zastanowimy się nad tym, czy możemy już mówić o tym, że w popkulturze coś się zmieniło. Porozmawiamy również o tym, jakie taktyki – tak, taktyki – stosują producenci telewizyjni oraz filmowi, aby przyciągnąć widzów LGBTQ i jakie są tego konsekwencje fabularne. Zahaczymy również, obowiązkowo, o gry, komiksy, jak i mangi. Będzie ciekawie, a przede wszystkim: kulturalnie. W końcu spotkamy się w Bibliotece!

Prowadzenie: Agata Włodarczyk