#pasjakomiks: Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Bibliotece z Pasją


Szczegóły wydarzenia


Już po raz drugi zapraszamy młodzież i dorosłych 28 sierpnia na niezwykłe wydarzenie – Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.
Tym razem świętujemy w Bibliotece z Pasją, a obchody zaczynamy o godzinie 16:00 warsztatami tworzenia pasków komiksowych.
W programie również:
fotobudka i przypinkownia,
konkursy,
stoiska z gadżetami,
możliwość skorzystania z wygodnego leżaka
oraz 4 prelekcje:
16:00 – Pia Karbiener, Gerhard HadererHades. Upper Austrian Caricature Culture (prelekcja w językach ang. i pol.)
17:00 – Michał Żołyński, Jak zacząć i co warto czytać w świecie komiksów?
18:00 – dr Przemysław Zawrotny, Ćwierć wieku z Vertigo.

Panel zakończy gwiazda wieczoru youtuber i tłumacz komiksów Marvela, Komiksomaniak, który o godz. 19:00 spróbuje odpowiedzieć na pytanie: Czy superbohaterowie mają prawo dorastać?


Podczas wydarzenia będą też dostępne stoiska z gadżetami, m.in. autorskie projekty kubków, zawieszek, zakładek, przypinek, ilustracji oraz figurki i zawieszki z drukarki 3D. Gadżety przygotują:

1. Emilia „Emi de Clam” Marlewska
Ilustratorka i artystka komiksowa. Mieszkanka Gdańska oraz absolwentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Pasjonatka komiksu frankofońskiego oraz miłośniczka fikcyjnych złoczyńców z klasą.
W ciągu dnia pracująca jako freelancerka współpracująca z wydawnictwami komiksowymi Hanami i Yumegari, w nocy zaś graficzy na tablecie swoje własne komiksy.
Swoją pierwszą przygodę z webkomiksem zaczęła od publikowania komiksu „BezKostusze” zaś aktualnie poświęca czas pracy nad tytułem „Cwaniara” (również publikowanym w internecie).

Facebook: https://www.facebook.com/emideclam/
Facebook: https://www.facebook.com/sonneartcomic
Strona internetowa: https://sonneart.weebly.com/
Deviantart: https://www.deviantart.com/emideclam
Cwaniara webkomiks: https://tapas.io/series/Slyboots

2. Mira „Sonne” Morawska
Pochodząca z Gdańska absolwentka historii sztuki i rysowniczka z zamiłowania. Od dzieciństwa uwielbia kreować postacie i ich historie osadzone w fantastycznych światach. W wieku dwunastu lat pokochała japoński komiks, którego elementy stara się wcielać w swoje prace. Dotychczas stworzyła kilka krótkich komiksów, zamieszczonych głównie w internecie i amatorskiej publikacji „Ciche pragnienia”. Obecnie pracuje nad „Bazyliką”, której samodzielne wydanie planuje jeszcze w te wakacje.

Strona internetowa: https://sonneart.weebly.com/
Facebook: https://www.facebook.com/sonneartcomic

3. Firma Athena Tworzy to drukowane w technice 3D i ręcznie malowane figurki, zawieszki oraz akcesoria (np. Wiedźmińskie miecze czy miniwieże do RPG) ze świata komiksu oraz szeroko pojętej popkultury, w tym z filmów, bajek i seriali. W naszej ofercie znajdziecie takie modele, jak m.in.: Freddy Kruger, Obcy, Predator, Deadpool, Spiderman, Batman, Pokemony czy Rick i Morty. Podczas Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów w Bibliotece z Pasją będzie można u nas kupić gotowe gadżety lub złożyć zamówienie na wzór wybrany z katalogu. A tutaj przykłady naszych prac: https://www.facebook.com/AthenaTworzy/

Strona internetowa: https://sonneart.weebly.com/
Facebook: https://www.facebook.com/sonneartcomic

Podczas Dnia Komiksu będzie też można nabyć komiks „Bazylika”, którego premiera przypadnie właśnie na ten dzień!
Więcej szczegółów: