Noc Bibliotek 2018: Pokój ucieczki „Marsjanin”


Szczegóły wydarzenia


Podróż na Marsa wcale nie jest niemożliwa. Można tam polecieć. Gorzej się wydostać. Szczególnie, gdy tracisz łączność z NASA, a zapasy żywności i powietrza są ograniczone. Z okazji Nocy Bibliotek podziemia Czytelni Naukowej zamienią się w Czerwoną Planetę. W tej przestrzeni zaaranżowany zostanie pokój ucieczki, którego opuszczenie będzie celem uczestników wydarzenia.

Pokój ucieczki inspirowany powieścią „Marsjanin” Andy’ego Weira dostępny będzie między 9 czerwca w godzinach od 16:00 do 22.00 w podziemiach Czytelni Naukowej, filii Biblioteki Gdynia (ul. Bpa Dominika 17).

Zapraszamy zespoły 2 lub 3-osobowe. Czas trwania pojedynczej sesji to 30 minut.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać poniższy formularz zgłoszeniowy na adres z.gajewska@bibliotekagdynia.pl

formularz_zgłoszeniowy_pokój_ucieczki_marsjanin

Do zabawy zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

————————–———-
O książce, opis wydawcy:

Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze! Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie.
Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę, co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość, odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…