Janusz Leon Wiśniewski w Mediatece Pogórze

fot. Rutkowski

Janusz Leon Wiśniewski – pisarz, felietonista i naukowiec.

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią „S@motność w sieci”, na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny. Autor m.in. zbioru opowiadań „Zespoły napięć”, powieści „Los powtórzony”, czy „Bikini”, tomików esejów „Intymna teoria względności”, „Molekuły emocji”, „Sceny z życia za ścianą”, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, „Zbliżenia” oraz naukowej bajki dla dzieci „W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa”. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: „188 dni i nocy” oraz „Między wierszami”.
Tłumaczenia jego książek ukazały się w 18 krajach. Jest stałym felietonistą miesięcznika „Pani”, na łamach którego drukowane były fragmenty wielu z jego utworów.
Jest prezesem Fundacji Start z Kulturą wspierającą młodych twórców kultury.
Zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Lamek.

Tego dnia odbędzie się także w Mediatece Pogórze spotkanie autorskie dla młodych czytelników z Basią Kosmowską.