Elżbieta Cherezińska – spotkanie autorskie

Elżbieta Cherezińska – pisarka i teatrolożka. Autorka powieści historycznych. Zadebiutowała napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora – Z jednej strony, z drugiej strony. Następnie wydała powieść opartą na materiale faktograficznym z getta łódzkiego Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum. Jej kolejne powieści to dwa duże cykle: Północna droga, której akcja rozgrywa się w Skandynawii na przełomie X i XI wieku oraz Odrodzone Królestwo – opowiadające o końcu rozbicia dzielnicowego w Polsce. Pasje związane z polskim średniowieczem kontynuowała w Grze w kości, będącej opowieścią o Bolesławie Chrobrym i dwutomowej historii jego siostry, królowej Świętosławy Hardej i Królowej. Poza średniowieczem, w krąg zainteresowań Cherezińskiej wchodzi II wojna światowa, o której traktuje powieść Legion i dzieje Europy w XIX wieku opowiadane w monumentalnym Turnieju cieni.

fot. Dariusz Chereziński

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.