Dorota Masłowska – Pierwsze czytanie s02e01

Kolejny sezon Pierwszego czytania rozpoczniemy epizodem literackim z jedną z najbardziej popularnych pisarek młodego pokolenia – Dorotą Masłowską.

Napisali, wciągnęli w historie i… zostawili na kacu książkowym. Pisarze. A Ty teraz czekasz z utęsknieniem na ich kolejne dzieła. Wypatrujesz nowej książki. Choćby rozdziału, strony. Choćby zdania. Spokojnie, nie musisz włamywać się do ich komputerów. Wystarczy, że przyjdziesz do Biblioteki Gdynia na Pierwsze czytanie.

Pierwsze czytanie to cykl epizodów literackich, w trakcie których pisarze czytają fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Wydarzenie dedykowane jest wielbicielom dobrej literatury, tym, którzy stoją w kolejce po autografy i nie mogą doczekać się kolejnej książki ulubionego autora. Do filii Biblioteki Gdynia zapraszani są przedstawiciele nowej prozy polskiej.

W ramach pierwszego sezonu odwiedzili nas: Jakub Małecki, Joanna Bator oraz Jakub Żulczyk.

Do przeczytania (dotąd) nieprzeczytanego zachęcać pisarzy będzie Olga Kowalska, gdynianka, autorka popularnego bloga i vloga literackiego WielkiBuk.com. Prowadząca spotkania blogerka będzie też rzucała twórcom wyzwania…

Epizody literackie odbywają się w różnych filiach biblioteki. Na spotkanie z Dorotą Masłowską zapraszamy do Biblioteki z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni – budynek IA). Wydarzenie odbędzie się 1 marca o godz. 18.00.

SEZON 2, EPIZOD 1

Epizod literacki z Dorotą Masłowską –  z pisarką, dramatopisarką, felietonistką, piosenkarką.

Dorota Masłowska (ur. 1983 w Wejherowie) – autorka głośnej „Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną”, za którą otrzymała Paszport Polityki i nagrodzonego Nagrodą Nike „Pawia Królowej”.  Autorka wystawianych na całym świecie dramatów „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” i „Między nami dobrze jest”. Felietonistka  „Dwutygodnika”.

Prowadzenie spotkania: Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Patronat medialny: